Iron Maiden ve West Ham United İş Birliği Açıklandı

1983 tarihli Iron Maiden şarkısı “Die With Your Boots On”, Iron Maiden ile İngiliz profesyonel futbol kulübü West Ham United arasındaki eşsiz iş birliğinin adı oldu.

Tutkulu bir West Ham taraftarı ve grubun kurucu üyesi Steve Harris tarafından yönetilen bu ortaklık, Londra’nın Doğu Yakası çıkışlı bu iki kurumu bir araya getiriyor.

Bilindiği gibi on yıllardır Harris konserlerde gerek bileklik gerekse gitar askısında kulübün renklerini taşımayı sürdürür. Dünyadaki birçok Maiden hayranı da Harris’in West Ham’a olan tutkusunu benimsemiş ve çoğu zaman konserlerde giydikleriyle de bunu desteklemişlerdir.

West Ham lisans yöneticisi Tracey Stratton, bu olgunun farkında olduklarını söylerken ekliyor, “Geçtiğimiz yaz bir hafta sonu, kulüp mağazamız dünyanın her yerinden rock hayranlarıyla doluydu ve bu sırada Iron Maiden’ın O2’de iki kapalı gişe konseri olduğunu fark ettik” diyor ve “Bu iş birliğini başlatmak çok mantıklı geliyor ve Steve’in buna olan tutkusu ve detaylara gösterdiği ilgi inanılmaz”.

Harris, West Ham ile olan bağından gurur duyuyor ve tasarım sürecine derinlemesine dahil oluyor ve tüm dünyadaki hayranlara, her iki kuruma olan sevgilerini, benzersiz bir saygı ile gösterebilecekleri tam bir ev seti sunulacağını belirtiyor.

Steve Harris, West Ham’ın Arjantinli defans oyuncusu Pablo Zabaleta ile birlikte şunları ekliyor: “Iron Maiden, Güney Amerika’daki evinde çok büyük bir simge ve bu, West Ham hayranları ve gruba destek gösterebilmeleri için harika”.

Kapak Fotoğrafı: John McMurtrie

blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish