Martin Scorsese’den 70’ler New York Müzik Sahnesi Üzerine Belgesel

Son dönemin en çok konuşulan ve çokça övgü alan filmlerinden The Irishman’in yönetmeni Martin Scorsese’nin, bir sonraki adımı için de şimdiden heyecan yaratacağını ön görmek güç değil.

Yine büyük yankı uyandıran ve yapımcılığını üstlendiği yapımlardan biri olan HBO dizisi Vinyl ile 70’ler müzik evrenine ışınlanmamızı sağlayan Scorsese, bu defa bir belgesel projesiyle, kaldığı yerden devam etmeye hazırlanıyor.

Usta yönetmen, Imagine Entertainment ile imzalanan yeni bir anlaşma sayesinde, dönemin New York sahnesini keşfetmek için yeni bir belgesel seti ile müzik tutkunlarını bir kez daha can evinde vuracak gibi görünüyor.

Esasen, müzik belgeselleri üzerine özel ihtisas yapmış bir müzik sevdalısı olan Scorsese, en son Bob Dylan’ın 1975 tarihli ikonik turunu kapsayan bir belgesel olan “Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story” ile gündeme gelmişti.

Ayrıca, The Rolling Stones’un Shine a Light, George Harrison: Living in the Material World, The Band’in The Last Waltz ve yine bir Dylan belgeseli olan No Direction Home gibi yapımlarla dünya müzik hafızasına birçok katkıda bulunmuştu.

Konuyla ilgili gelişmeler süredursun, yapımdan gelecek ilk detay ve görüntüleri heyecanla bekleyeceğimiz muhakkak.

tr_TRTurkish