Iggy Pop Yeni Teklisi “Strung Out Johnny” ile Synth Pop Sularına Açılıyor

Iggy Pop, “Strung Out Johnny” adlı yeni bir single paylaştı.

Yeni şarkıda Iggy’nin punk rock kıyılarından demir alarak, nispeten synth pop unsurlarıyla ördüğü bir coğrafyaya adım attığını görüyoruz.

“Strung Out Johnny” Iggy’nin, Atlantic Records ve yapımcı Andrew Watt’ın sahibi olduğu Gold Tooth Records aracılığıyla 6 Ocak’ta çıkacak olan yaklaşan albümü “Every Loser”dan kulaklarımıza ulaşan en yeni kayıt oluyor.

Albümün çıkış şarkısı, geçen ekim ayı sonunda paylaşılan “Frenzy” olmuştu.

Efsanevi punk rock’çı şarkıyı Red Hot Chili Peppers davulcusu Chad Smith, Guns N’ Roses basçısı Duff McKagan ve yapımcı Andrew Watt ile kaydetti. Albümde ayrıca geçen mart ayında hayatını kaybeden Foo Fighters davulcusu Taylor Hawkins ve Blink-182 davulcusu ve yapımcı Travis Barker’ın katkıları da mevcut.

Iggy, yapımcı Andrew Watt ile yeni iş birliğine değinirken, “Ben gömleği olmayan, sallanan adamım; Andrew ve Gold Tooth bunu anladı ve birlikte eski usul bir şekilde albüm kaydettik” diyor ve ekliyor, “Müzisyenler, çocukluklarından beri tanıdığım adamlar ve müzik sizi çıldırtacak. İyi günler.”

Iggy Pop’un son albümü 2019 tarihli “Free” oldu. Daha yakın zamanlarda, Danny Elfman’ın “Kick Me” şarkısının remiksine katkıda bulunan Iggy, Leonard Cohen anma albümde ise Cohen’in “You Want It Darker” şarkısının bir yorumuyla yer aldı.

consequence.net

tr_TRTurkish