Iggy Pop ve Trevor Horn’un “Personal Jesus” Yorumunu Dinleyin

Iggy Pop ve Trevor Horn’dan Depeche Mode klasiği “Personal Jesus”a yeni bir soluk geldi.

Depeche Mode’un 1990 tarihli “Violator” albümünün hit ilk single’ı olan orijinali ve Johnny Cash’in 2002 tarihli “American IV: The Man Comes Around” albümündeki versiyonu şarkının en bilinen halleri iken şimdi Pop ve Horn kendi dokunuşlarını yayımladı.

Def Leppard, Marilyn Manson ve Nina Hagen gibi şarkıyı yorumlayanlar listesine Iggy Pop’a şarkı söyleten yapımcı ve Art of Noise’un kurucusu Trevor Horn da ekleniyor. Bu, Horn’un yakında çıkacak olan “Echoes” albümündeki pek çok ortak cover’dan biri olarak dinleyiciyle buluşuyor.

Horn’un “Personal Jesus” versiyonu klasik riff’i biraz değiştiriyor ve Iggy’nin homurdanması için tüm parçaya daha büyük bir rock prodüksiyonu veriyor. Horn şöyle diyor:

“[Iggy] dedi ki: ‘Parçayı duydum, yavaş yavaş daha çılgın ve daha çılgın hale geldiğim üç çekim yapacağım ve sonra konuştuğum dördüncü bir çekim ve hepsi bu olacak. Kendi seansımı yapmamın bir sakıncası var mı? Ben de ‘Hayır, devam et’ dedim ve o da aynen öyle yaptı. Ne de olsa Iggy bu. Iggy yaptığı her şeye başka bir gerçeklik katıyor. Johnny Cash versiyonunun aklımıza girmesine izin vermedik. Sanki sadece Depeche Mode evreni varmış ve Iggy de sunuculuğunu yaptığı sapkın bir televizyon programında kendi bildiğini okuyormuş gibi düşündük.”

Trevor Horn’un Echoes albümünde ayrıca Tori Amos, Toyah & Robert Fripp, Seal, Soft Cell’den Marc Almond ve daha birçok isimle ortak çalışmalar yer alıyor. Albüm 1 Aralık’ta çıkıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Brooklynvegan.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish