Hırvatistan’da Tekne Keyfi İçin Sebep mi Arıyorsunuz?

Hırvatistan’da bir tekne tatili için kitapçığa ihtiyacınız olmayabilir. Konuyla ilgili herhalde binlerce blog yazısı ve yüzlerce broşür bulmak mümkündür.

Ama soğuk ve karlı geçen Ocak ayında gözlerimizi kapayıp sıcak ve mavi denizlere yelken açtığımızı hayal ettiğimiz de bir gerçek.  Tatil satın almak için uygun zaman olduğu da…

Onca bilgiye rağmen belki Hırvatistan hakkında basit bir infografik ve sıralanmış bilgiler hayallerinize destek olabilir.

1246 ada, adacık ve koy

Bir tekne Hırvatistan Kiralama

Bunların hepsinde elbette ki yerleşim yok. Sakin ve romantik bir yelkenli turu için ideal denebilir. Visve Hvar’ın ötesinde, Kornati takımadaları Mljet ve Palagruza da dâhil olmak üzere bazı önemli noktalar not edilebilir.

56 tane yolculuğa çıkabileceğiniz liman

Listeye buradan göz atabilirsiniz.

Yılda toplam 2715 saat güneş

Biz şu an onlardan birkaç tanesini kesinlikle kullanabilirdik. Bu arada unutmamanız gereken şey ise güneş koruyucunuzu yanınıza almanız.

Game of Thrones burada çekiliyor

Tekne kiralama Hırvatistan

HBO’nun popüler dizisi Game of Thrones, Dubrovnik ve Split’te Dalmaçya sahillerinde çekiliyor. Yerel tur operatörlerinin peşine takılıp keşfe çıkabilirsiniz.

Adriyatik’in incisi

İngiliz şair Lord Byron, Dubrovnik’e Adriyatik’in İncisi adını vermişti ve Bernard Shaw da “Yeryüzünde cenneti arıyorsanız, Dubrovnik’te bulabilirsiniz” demişti. -bundan daha yeterli bir tavsiye yoktur herhalde-

5835 kilometre sahil şeridi

Bir tekne Hırvatistan Kiralama

Hırvatistan’ın 5835 kilometreden daha uzun bir sahil şeridi var. Sahil boyunca yapacağınız gezinti bu güzellikleri keşfetmek için en iyi yol olacaktır. Yolculuğunuz boyunca aralarından geçeceğiniz kayalıklar sizi harika şehirlere götürecek. Yüzlerce kilometre uzanan sahil boyunca sarp kireç taşı kayalıklar ve adalar benekli bir kıyı şeridi oluşturur.

Ülkenin %10’u koruma altında

Hırvatistan topraklarının %10’luk alanında 11 tabiat parkı, 8 milli park ve 2 doğa rezervi bulunur. Bunlardan bazılarını tekneyle ziyaret ettiğiniz adalarda görebilirsiniz.

Hırvatistan’da yelken tatili için en iyi zaman Temmuz ve Ağustos olsa da, Mayıs, Haziran ve Eylül’deki sakinliğin daha fantastik olacağını unutmayın.

Bir tekne Hırvatistan Infographic Kiralama

İnfografiği indirmek için tıklayınız

tr_TRTurkish