Çocukların Müzik Aleti Gibi Kullanabildiği Tişörtler

Bir müzik grubu tişörtü hayal edin. Bir de tişörtünüzü yaptığınızda bir müzik grubu üyesi olduğunuzu.

Tekstil tasarımcısı Seline Reiterer ve mimar Constantinos Miltadis işte bunu yaptılar. Onların yeni projesi Jan Paul George&Me’de, giyilebilir teknoloji ve müziği birleştirerek, müzik çalan sıradışı bir tişört yarattılar. İnanılmaz mı geliyor? Haklısınız. Can sıkıcı olan ürünü sadece çocuklar için yapmış olmaları.

3055640-slide-s-1-these-awesome-kids-t-shirts-double-as-musical

Yaratıcılara göre tişört düşünen bir giysi; Onlar giyilebilir enstrümanlar. Tişörtler bir rock grubunun üç temel ögesini içerir: gitar, bas ve davul. Onlara dokunduğunuzda hayat bulan her gömlek benzersiz tasarımlarla basılır.

Ürünün tamamında iletken iplik var. Gömlek üzerindeki şekiller,  bluetooth aracılığıyla bir aplikasyona sinyal gönderen bir cebe eklenmiş bir mikro işlemci aracılıyla dokunuşları hissediyor ve mobil bir cihaz aracılığı ile de seslere dönüşüyor.

tshirt-logo-09

İyi haber şu ki, eğer iPad hoparlörlerinizden bas bas bağıran bir ses duymak istemiyorsanız, onları kulaklığınıza da takabilirsiniz.

Daha havalı olan ise, iletken boya esnektir, yıkanabilir, toksik olmayan ve suda çözülebilen bir kimyasal karışımdır. Yani ebeveynlerin duymak isteyeceği her şey.

What's your reaction?

tr_TRTurkish