HIM Solisti Ville Valo Beklenen İlk Solo Albümünden Yeni Şarkı “The Foreverlost”u Paylaştı

Fin gothic rock grubu HIM’in solisti Ville Valo, yaklaşan ilk solo albümü “Neon Noir”den yeni single’ı “The Foreverlost”u paylaştı.

Albüm UMG/Spinefarm ve Heartagram Records iş birliğiyle 13 Ocak’ta dinleyiciyle buluşacak.

Ville yeni şarkı hakkında şöyle diyor, “‘The Foreverlost’, dünyadan bıkmış iki ruh arasındaki burlesque butoh’u betimleyen bir başka yüksek sesli aşk şarkısı. “Bütün Carmina Burana’larım ve ‘olabilirdi’, ‘yapmalıydım’, ‘olurdu’larım gotik çeşitlilikte zarif, küçük bir Gordion düğümü şeklinde yuvarlandı.”

Valo, VV takma adıyla Mart 2020’de paylaştığı EP “Gothica Fennica Vol. 1”in ardından gelecek uzun metrajlı solo albümünün ilk ipucunu nisan ayında paylaştığı “Loveletting” ile verdi ve onu geçen eylül dinlediğimiz ikinci single “Echolocate Your Love” izledi.

“Neon Noir”ın ilhamıyla ilgili olarak, Ville Kerrang’a şunları söyledi:

İntihara meyilli olarak adlandıramam ama çoğu şey pandemi sırasında yazılmıştı ve üzerime güneş ışınları pek vurmuyordu. Herkes zihinsel bataklıktaydı. Zamanlar zordu. Bu albüm benim için cankurtaran simidi gibi. Her sabah uyanıp başka bir şey üzerinde çalışmam ve dışarıdaki dünyayı kapatmaya çalışmam için bir sebep verdi. Müzik üzerinde çalışırken, belki bir dereceye kadar bencilceydi ama aynı zamanda bir hayatta kalma meselesiydi.”

Görünüşe göre, ben de dahil olmak üzere, insanlığın tüm bu saçmalıklardan biraz uzaklaşmaya ihtiyacı var. Ben de tüm bu hayal kırıklığını kâğıda dökmeye çalıştım. Ve eğer aşk ve karanlıksa ve bunun gibi her türlü şey, bu muhtemelen benim kelime dağarcığım olduğu içindir. Umarım, kelimeler bu sefer yeni bir düzende yeniden düzenlenmiştir. Ama tamamen farklı bir şey yapmaya çalışıyorum çünkü bu bana hiç mantıklı gelmiyor.”

Ville Valo “Neon Noir” şarkı listesi:

01. Echolocate Your Love

02. Run Away From The Sun

03. Neon Noir

04. Loveletting

05. The Foreverlost

06. Baby Lacrimarium

07. Salute The Sanguine

08. In Trenodia

09. Heartful Of Ghosts

10. Saturnine Saturnalia

11. Zener Solitaire

12. Vertigo Eyes

Ville Valo fotoğraf: Juha Mustonen

What's your reaction?

tr_TRTurkish