Half Moon Run’ın Yeni Albümü “Salt” Yayında

Montreal merkezli indie rock grubu Half Moon Run’ın yeni albümü “Salt” 2 Haziran’da dinleyiciyle buluştu.

Devon Portielje, Conner Molander ve Dylan Phillips’dan kurulu üçlünün dördüncü stüdyo albümü olan “Salt”, yapımcı Connor Seidel ile Montreal’in kuzeyindeki Treehouse Stüdyosunda kaydedildi. Conner Molander yaptığı açıklamada, “Bu albümü yaparken, sanki büyük bir müzikal fikir kazanını kaynatıyor ve onu temel bir şeye indirgemeye çalışıyormuşuz gibi hissettik. Bize kalan Salt’tı,” diyor.

Basın açıklamasında ise albümün grubun kökenlerine bakış atarken aynı zamanda pandemi döneminin ileriye dönük endişelerini de yansıttığı belirtiliyor.

Devon Portielje, “Yapmak istediğimiz her şeyi yaptık,” diyor ve albüm için sevdikleri ve yakın arkadaşlarından şimdiye kadarki en iyi tepkiyi aldıklarını söyleyerek devam ediyor, “Yapımcı Connor Seidel ile buluştuk ve prova alanımızda kaydettik.”

O zaman bir şekilde, bununla ilgili her unsuru değiştirmek geleneksel bir fikir gibi görünüyor: başka bir yere taşın, farklı bir amfi kullan, farklı bir davul seti kullan, hiç tanımadığın birini işe al, sonra aynı şarkıyı kaydet – ve hissettiğin gibi olmasını mı bekliyorsun? Hayır, neden en başından beri sahip olduğumuz hoparlörlerimizle prova alanımızda teçhizatımızı alıp kaydetmiyoruz ve bu şekilde yapmıyoruz?”

Grubun, kendi ekipmanlarıyla birlikte kayıt yaparken, prova alanı ile yapımcı Seidel’in Laurentians, Sainte-Adèle’deki Treehouse stüdyosu arasında mekik dokuduğu bir süreç sonrası albüm hayata geçiyor ve şimdide kulaklarımıza ulaşıyor.

Half Moon Run, photo by Gaëlle Leroyer

tr_TRTurkish