Haftanın Vizyon Filmleri – 24 Mart 2023

Bu hafta sinema salonlarında vizyona girecek filmlerin detaylarına hazırladığımız içerikte göz atabilirsiniz

Özel Bir Hediye

The New Toy

Yönetmen: James Huth
Oyuncular: Daniel Auteuil, Jamel Debbouze, Alice Belaïdi

Fransız yönetmen James Huth’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Özel Bir Hediye” filminin başrollerini Jamel Debbouze, Daniel Auteuil ve Alice Belaidi paylaştı.

“Komşuları, ailesi ve eşi Alice ile Paris’in toplu konutlarında yaşayan Sami, temiz kalpli ancak aklı bir karış havada bir adamdır. Bir gün Fransa’nın en zengin adamı Philippe Etienne, Sami’nin çalıştığı alışveriş merkezini oğlunun doğum günü için kapatır ve hediye olarak ne isterse almasını söyler. Alexandre ise kendine oyuncak olarak, gece bekçisi Sami’yi seçer.”

Sekiz Dağ

The Eight Mountains

Yönetmen: Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch
Oyuncular: Alessandro Borghi, Lupo Barbiero, Luca Marinelli

Sinemalarda bu hafta! Vizyona girecek 6 film! - Resim: 2

Sekiz Dağ çok iyi bir arkadaşlığın hikâyesini, çocukların büyüyüp yetişkin olmalarının, babalarının izini silmeye çalışırken hep onların izinden baba evine dönüşlerinin hikâyesini anlatıyor. Pietro ile Bruno, Alp dağlarının benzersiz doğası ve şartlarında çocukken tanışırlar. Pietro şehirli, Bruno is gerçek dağ köylüsüdür. Yıllar içinde her karşılaşmalarında aşkları, kayıpları, aileleri, yazgılarını birbirleriyle paylaşırlar; arkadaşlıkları her yıl perçinlenir, gerçek dostluğun özünü görürler. Paolo Cognetti’nin Türkçeye de aynı adla kazandırılan romanından uyarlanan Sekiz Dağ, hayatın dört mevsimini otuz yıla yayarak basit ama epik bir hikâye anlatıyor; doğa, erkeklik, aile, zaman, yakın arkadaşlığa dair evrensel değerler ve kendi yolunu çizmek gibi hayatın elzem niteliklerini el alıyor. Sekiz Dağ’ın yönetmenleri Altın Lale kazanmış Felix van Groeningen (Şeylerin Boktanlığı, Güzel Oğlum) ile oyuncu eşi Charlotte Vandermeersch.

Kestik Babacım

Yönetmen: Atakan Şatıroğlu
Oyuncular: Erman Erbek, Ceyhun Tutal, Yağmur Sevgi Koysal

Sinemalarda bu hafta! Vizyona girecek 6 film! - Resim: 3

Komediseverleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen filmin yönetmenliğini Atakan Şatıroğlu üstlendi. Filmin başrollerini Erman Erbek, Yağmur Sevgi Koysal, Ceyhun Tutal ve Berkay Berkman paylaştı.

Demon Slayer: To the Swordsmith Village

Yönetmen: Haruo Sotozaki

Sinemalarda bu hafta! Vizyona girecek 6 film! - Resim: 4

Japon yapımı animasyon film, “Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba-To the Swordsmith Village”in yönetmen koltuğunda Haruo Sotozaki oturuyor.

Gerçek Cinler 2

Yönetmen: Onur Aldoğan
Oyuncular: Lara Fandaklı, Onur Aldoğan, Gizem Noyan

Sinemalarda bu hafta! Vizyona girecek 6 film! - Resim: 5

Onur Aldoğan’ın yönettiği yerli korku filmi “Gerçek Cinler 2″de Gizem Noyan, Lara Fandaklı, Onur Aldoğan ile Sinan Taşkan rol aldı. Özge ve Nisa bir medya şirketinde çalışmak için İzmir’den İstanbul’a gelirler. Çalışmaya başladıkları medya şirketindeki yönetmen korku filmleri ile ünlü birisidir ve kendisine gelen bir mail sonrası Cafer adında birisi ile tanışır. Cafer elinde gerçek cin görüntülerinin olduğunu söyler. Hatta medya şirketine yolladığı harddisk içindeki görüntülerin gerçek olduğunu kanıtlamak için bir de madalyon yollar. Bu madalyonu kim takarsa Cinler ona musallat oluyordur. Özge ve Nisa bundan habersiz Cafer’den gelen kargoyu açar ve görüntüleri izlerken de madalyonu yanlışlıkla takarlar. Henüz kalacakları yerleri olmadığı için Özge ve Nisa şirkette çalışan herkes çıktıktan sonra geceleri medya şirketinde kalmaktadır. Ama artık yalnız değildirler. Madalyonu taktıkları için Cinler de kaldıkları yere çoktan gelmişlerdir.

tr_TRTurkish