Bu hafta vizyona girecek filmler – 15.12.2017

Bu hafta 2’si yerli, 6 film vizyona girecek.

THE PARTY

Yönetmenlik ve senaristliğini Sally Potter’ın üstlendiği “The Party” filminin başrollerinde Kristin Scott Thomas, Timothy Spall, Cillian Murphy, Patricia Clarkson ve Emily Mortimer yer alıyor.

Filmin konusu ise şöyle: Muhalefet partisinde siyaset hayatını sürdüren Janet (Kristin Scott Thomas), yeni ve önemli bir göreve getirilmesi şerefine sadece en yakın arkadaşlarının çağrılı olduğu bir parti düzenler. Davetli herkesle birlikte Janet da çok neşelidir ancak eşi Bill’in (Timothy Spall) yaptığı hiç beklenmedik bir açıklama yaparak herkesin şok olmasına ve partinin çığırından çıkmasına neden olacaktır.

GODARD VE BEN

Yönetmenliğini Michel Hazanavicius’un yaptığı Godard ve Ben’de oyuncu Louis Garrel, Jean-Luc Godard’ı canlandırıyor. Fransız yapımı filmin diğer oyuncuları arasında Stacy Martin, Berenice Bejo, Gregory Gadebois ve Micha Lescot yer alıyor.

Filmin konusu şöyle: Godard, film çekimleri sırasında kendisinden 20 yaş küçük olan filmin başrol oyuncusu Anne Wiazemsky ile büyük bir aşk yaşamaya başlar. Âşıklar bu mutluluklarını kısa bir süre sonra evlilikle taçlandırır. Her şeyin yolunda gittiği sırada filmin yarattığı tepki, Jean-Luc’un kendini sorgulamasına neden olur. 1968 olayları bu süreci daha da güçleştirecek ve Jean-Luc’u büyük bir krize sokacaktır.

Godard ve Ben : Afis

PAPATYA

Emre Canpolat, Mazlum Çimen, Aysun Güven, Ömer Duran ve Kenan Acar’ın başrollerini paylaştığı Papatya filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Mehmet Güldoğan gerçekleştirdi.

Dram ve komedi türündeki film, günleri sıradan bir şekilde geçen, babasız büyümüş öğrenci Umut ile en yakın arkadaşı Nuri’nin yaşadığı maceraları ele alıyor.

SOMALİ KORSANLARI

Yönetmenliğini ve senaristliğini Bryan Buckley’ın yaptığı filmde, Evan Peters, Barkhad Abdi, Melanie Griffith, Al Pacino ve Aidan Whytock oynuyor.

ABD, Güney Afrika ve Somali yapımı Somali Korsanları adlı film, Somali korsan çetelerinin araştırmaya giden genç gazeteci Jay Bahadur’un yaşadıklarını konu ediniyor.

Somali Korsanlari : Afis

YENİ YIL TEHLİKEDE

Haftanın ikinci Fransız yapımı, aile filmi “Yeni Yıl Tehlikede”nin yönetmenliğini Alain Chabat üstlendi.

Komedi türündeki yapımın oyuncu kadrosunda, Golshifteh Farahani, Pio Marmaï, Audrey Tautou ve Jean-Pierre Bacri yer alıyor.

Yapımcılığını Adrian Politowski ve Gilles Waterkeyn’in gerçekleştirdiği film, 3 yaş ve üzerine hitap ediyor.

Film, Elflerinin hastalanmasıyla birlikte Noel Baba’nın yeni yıl günü çocuklara verecekleri hediyeleri yetiştirmek amacıyla giriştiği maceraları sinemaseverlere anlatacak.

Yeni Yil Tehlikede : Afis

POYRAZ KARAYEL: KÜRESEL SERMAYE

Yönetmenliğini Osman Taşçı’nın üstlendiği, aynı adlı diziden uyarlanan “Poyraz Karayel: Küresel Sermaye” adlı film izleyiciyle buluşacak. Ethem Özışık tarafından senaryosu kaleme alından filmin oyuncu kadrosunda Musa Uzunlar,Celil Nalçakan,Ali İl,Cem Cücenoğlu ve Emel Çölgeçen yer alıyor. Aksiyon türündeki film, bir mafya babasının kızını kurtarmak için giriştiği tehlikeli ve komik maceraları anlatıyor.

iyi seyirler

What's your reaction?

tr_TRTurkish