Hacettepe Çeviri Atölyesi Etkinliği

2014 yılında ilki gerçekleşen Hacettepe Çeviri Atölyesi, 2016 yılında ikinci kez düzenleniyor.  4 ve 5 Kasım 2016 günlerinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe eğitici olarak deneyimli çevirmenler Gerhard Meier ile Tevfik Turan katılacak.

Bu yılki atölye etkinliği 1,5 gün sürecek ve 4 ve 5 Kasım günlerinde gerçekleştirilecek. Katılımcıların 25 kişi ile sınırlı tutulduğu atölye çalışmasında deneyimli çevirmenler ile Almancadan Türkçeye ve Türkçeden Almancaya katılımcıların yaptığı çeviriler tartışılacak.

Etkinliğin 5 Kasım Cumartesi günü öğleden sonra Goethe Enstitüsünün toplantı salonunda yapılacak olan ve herkese açık ikinci bölümünde ise Gerhard Meier ve Tevfik Turan çeviri konusundaki görüşlerini ve deneyimlerini paylaşacak.

Etkinlik, Hacettepe Üniversitesi, Mütercim Tercümanlık (Almanca) Anabilim Dalı, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü ve DAAD Türkiye tarafından düzenleniyor ve Almanya Büyükelçiliği Kültür Bölümü ve Hacettepe Üniversitesi Teknokent A. Ş. ile Goethe Enstitüsü Ankara tarafından destekleniyor.

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgilere ve katılım koşullarına http://www.mtb.hacettepe.edu.tr/iss2016/ erişebilirsiniz.

tr_TRTurkish