“En İyi Dostunu Terk Edemezsin”

İnsanoğlunun hayvan sevgisi ne kadar çoksa ona yaptığı kötülükler de bir o kadar ağır. Kimi zaman evde beslediği dostuna bile. Örneğin Polonya’da Haziran ve Ağustos ayları arasında barınaktaki köpek sayısı %20-25 oranında artıyor. Bunun en büyük sebebi hayvan sahiplerinin tatile gitmek istemesi ve “en iyi dostlarını” ne yapacaklarını bilmemeleri. Başka bir yerde yaşama fırsatı vermek yerine evcil kedi ve köpeklerin istismar edildiği ve ölüme terk edildiği aşırı vakalar da oluyor.

Polonyalı yardımsever oluşum Karmimy Psiaki “11. Hayvanını terk etmemelisin,” adında bir projeyi duyurdu.

Projeye dâhil olan birkaç ünlü Polonyalı terk edilmiş köpekleri canlandırdı. Kimi bir ağaca bağlandı, kimi hızlı bir arabanın altında kalan, kimi de diri diri toprağa gömülen hayvanların yerine geçtiler. Yazarlar, bu ses getiren çalışmaların, birçok insanın evcil hayvanını incitmesini engelleyeceğine inanıyor.

Bu tekrarlanan problem için oluşum ünlülerden yardım istedi ve çağrısına olumlu cevaplar aldı. Altı Polonyalı yıldız; oyunuc Natasza Urbanska, dansçı Michal Pirog, TV sunucusu Marzena Rogalska, model Rafal Maslak, modeller Kamila Szczawinska ve Sylwia Nowak fotoğraf projesinde yer aldı ve terk edilmiş köpeklerin yaşadıklarını canlandırdı.

kaynak

What's your reaction?

tr_TRTurkish