Guns N’ Roses Yeni Single’ı “The General”ı Paylaştı

Guns N’ Roses, kasım ayı başında Los Angeles’taki Hollywood Bowl’da canlı olarak ilk kez seslendirdiği yeni single’ı “The General”ı resmi olarak yayımladı.

“The General”, bu yılın başlarında yayınlanan bir diğer yeni GN’R şarkısı olan “Perhaps”in plak baskısının B yüzünde de dinleyiciyle buluşacak.

“The General” ve “Perhaps” orijinal olarak 2008 tarihli Chinese Democracy albümünün kayıtları sırasında yazılmış ancak hiçbir zaman yayımlanmamıştı. Yeni kayıtlarda gitarist Slash ve 2016 yılında gruba yeniden katılan basçı Duff McKagan’ın yanı sıra solist Axl Rose ve GN’R’ın diğer mevcut ve eski üyeleri de yer alıyor.

“The General”, hayranların albüm çıkmadan çok önce haberdar olduğu Chinese Democracy dönemi şarkılarından biri. Eski Skid Row vokalisti Sebastian Bach 2007’de Metal Edge’e “Axl’ın yaptığını duyduğum en ağır metal melodisi,” demiş ve Axl’ın o dönem şarkının 2012’de çıkacağını ve bir üçleme olduğunu söylediğinden bahsetmişti. Ertesi yıl ise Bach Rolling Stone’a, Rose’un kendisine “The General”ın “Estranged”ın devamı olduğunu söylediğini anlatmıştı.

Guns N’ Roses 2023 dünya turnesini geçtiğimiz ay tamamladı ve yıl boyunca 1.3 milyon bilet sattı. Şimdilik 2024 yılı için planlanmış bir tarihleri yok.

GN’R’ın turnelere ara vermesiyle birlikte Slash, grubu Slash Featuring Myles Kennedy and The Conspirators’ı yeniden canlandırıyor. Grup kısa bir süre önce 2024 yılında kapsamlı bir uluslararası turneye çıkacağını duyurdu.

Guns N’ Roses’ın yeni single’ı “The General”ı aşağıda dinleyebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish