Çat’ın Yepyeni Bir Rap Deneyimi Vadeden Albümü ‘Hayalperest’ Yayında

Memleket rap sahnesinin yeni yıldız adayı Çat’ın ‘Hayalperest’ isimli albümü BoiWeLivin’ plak şirketi etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

Ağır depresyon döneminden çıkarak yarattığı bu ‘Hayalperest’, Çat’ın duygusal derinliklerini ve sanatsal vizyonunu dinleyicilerle paylaşıyor ve yepyeni bir rap deneyimi sunuyor.

Çat, Türk rap müziğine getirdiği özgün ve güçlü yorumuyla dikkat çekiyor. Hayalperest albümünde söz, müzik, prodüksiyon, düzenleme, mix, mastering gibi tüm süreçlerde kendi imzasını taşıyan sanatçı, Tyler, the Creator, Kanye West, Kendrick Lamar, Travis Scott gibi küresel isimlerden ilham alarak dinleyicilere benzersiz bir deneyim sunuyor.

Albüm, tema ve şarkı sıralamasıyla dinleyicilere iniş-çıkışlarla dolu bir müzikal yolculuk vadediyor. Çat’ın kendine has flow’u ve genellikle içsel konulara değinen sözleri, müziğiyle bütünleşerek coşkulu bir atmosfer oluşturuyor.

Çat sahne ismini kullanan Çağatay Çelikörs, H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Bölümüne ikincilikle girdi. Caz öğrenimi sırasında prodüksiyon ve müzik teknolojilerine yoğunlaşıp Can Paşa ve Çağan Tunalı’dan dersler aldı. 19 yaşında Çağan Tunalı’nın asistanı olarak Noiseist Stüdyosu’nda çalıştı. 7 ayda kazandığı stüdyo deneyimiyle İ.T.Ü. Müzik Teknolojileri’ni kazandı. İ.T.Ü.’deki eğitimini bırakıp müzik kariyerine yoğunlaşan Çat, 2022 yılında ilk albümü ‘Hayalperest’i yaptı. 2023 Aralığının başında ilk albümü ‘Hayalperest’i kendi şirketi BoiWeLivin’ etiketiyle tüm platformlarda yayımladı.

Çat’ın ‘Hayalperest’ albümü, BoiWeLivin’ etiketiyle dijital müzik platformlarında yayında.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish