Güneş Özgeç’ten Eğlenceye Davet: ‘Bu Gemi Yandı’ Yayında

Güneş Özgeç’in sözünü ve müziğini yazdığı yeni teklisi ”Bu Gemi Yandı” 26 Ocak’da tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Güneş Özgeç’in söz, müzik, aranje ve prodüksiyonunu kendi başına üstlendiği şarkısının miksi Alp Turaç, masteringi Erdem Helvacıoğlu tarafından yapıldı. Kapak fotoğrafı Güneş Özgeç, kapak Cosmicnutz (Selût) tarafından yapıldı.

Şarkıyla ilgili olarak, ”Elektronik bir yapıya akustik unsurlar eklediğim, aralara kendi sample’larımı serpiştirdiğim, kıç sallamalık, eğlenceli, tam da gece dışarı çıkmaya hazırlanırken dinlenecek bir şarkı” diyen Güneş Özgeç şöyle devam ediyor,

“Şarkılarımı söz, müzik ve aranjesini kendim yaptığım için tüm bu kalemleri beraber düşünüp bütüncül bir yapı ortaya koyuyorum ve şarkılarım her şeyiyle benim elimden çıkmış oluyor. Şubat ayına yeni bir single ve mart ayına planladığım ilk albümüm üzerinde çalışmaya devam ediyorum.

Güneş Özgeç ilk üç şarkısını (Kahve, Ikaria ve Sonbahar) akustik biçimde düzenlemişti. Temmuz 2021’de yayınladığı ”Bence Gerçek Hepsi” ile başlayan süreçte, şarkının tüm aranje, enstrümanlar ve tüm prodüksiyonunu tek başına yapmaya başlayarak kendince büyük bir adım attı ve yepyeni bir yola çıkmış oldu. Ardından ”Düş”, ”hiç?”, ”Gezdir Beni”, ”Öpüşünle Boynumdan”, ”toksik” ve ”Olmuyor”u da aynı biçimde, tamamen kendi düzenledi.

Kendi şarkıları dışında da aranje, film müziği bestecilik ve prodüktörlük çalışmalarında bulunan Güneş, solo konserlerine ve ”Ayda Bir Güneş” isimli sohbetli konser serisine de devam ediyor.

Şarkılarını tekliler halinde yayınlayan Güneş, 2024 baharında yayınlamayı planladığı ilk albümü için çalışmalarını sürdürüyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish