Cem Adrian’dan Benzersiz Bir Kültüre Selam ve Saygı Albümü: “Seçkiler – Essentials 4/ CEM”

Cem Adrian, Aşık Veysel’den Pir Sultan Abdal’a, Ahmet Yurt’tan Nesimi’ye uzanan eserleriyle benzersiz bir kültüre selam ve saygı albümü olarak tanımladığı “CEM”i sevenleriyle buluşturdu.

Türkü yorumları albüm serisinin dördüncüsü olan “Seçkiler – Essentials 4/ CEM”de Adrian’a, üç telli curası ile Gökhan Kılıç eşlik ediyor. Albüm, sanatın insan hayatını değiştirdiği doğrusuyla kültür ve sanatın sürdürülebilirliğini destekleyen Mey|Diageo’nun katkılarıyla YouTube/cemadrian kanalında ve tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Türkiye’nin dört bir yanında ve yurtdışında sayısız konserler veren Cem Adrian, yoğun turne programının arasında bir yandan da kaydettiği şarkı ve albümleri sevenleriyle buluşturuyor. Müzik kariyerinin 20. yılında, dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip olan Adrian, kendi bestelerinin yanı sıra Seçkiler – Essentials albüm serisiyle de sevilen türküleri özgün yorumuyla seslendiriyor.

Serinin dördüncü albümü olan “Seçkiler – Essentials 4 / CEM”de Adrian, Aşık Veysel’den Pir Sultan Abdal’a, Ahmet Yurt’tan Nesimi’ye uzanan eserleriyle benzersiz bir kültüre selam ve saygılarını sunuyor. Cem Adrian, Gökhan Kılıç’ın üç telli curası (dede bağlaması) eşliğinde “Ötme Bülbül”, “Çeke Çeke”, “Dağlara Küstüm”, “Şu Kanlı Zalimin”, “Ervah-I Ezel”, “Eşrefoğlu”, “Beni Hor Görme”, “Ben Melanet Hırkasını”, “Yârim Derdini Bana Ver” ve “Kara Toprak” adlı eserleri kültürün özüne bağlı kalarak yorumluyor. Prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği albüm, Ankara’da Midas’ın Kulaklığı Stüdyoları’nda Erkan Tatoğlu teknisyenliğinde, hücum kayıt tekniğiyle kaydedilerek tüm eserlerin “anlık ve canlı” hissiyatı korundu.

Mey|Diageo’nun çok değerli katkılarıyla yanında durduğu “Seçkiler -Essentials 4 / CEM” albümü, YouTube/cemadrian kanalında ve tüm dijital müzik platformlarında yayında.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish