GOSS’tan Albüme Adını Veren Şarkı “Olası Kazalar” Yayında

Synth-pop, dark pop, new wave ve elektronik rock müzik türlerinden esinlenen GOSS’un ilk albümlerine adını veren parçası “Olası Kazalar”, 22 Mart Cuma günü dinleyiciyle buluştu.

Grubun bu zaman kadar yaptığı en duygusal parçalardan biri olan “Olası Kazalar” aynı zamanda GOSS’un ilk albümüne de adını veren parçası. “Olası Kazalar”da, art arda yaptığı hatalarla ilişkisini bitirme noktasına getiren birinin, sevdiği insanı kaybetme korkusu ele alınıyor. GOSS, şarkıda bahsedilen durumu şu şekilde açıklıyor: “Hani ilişkide olduğunuz insanın artık sizden soğumaya başladığını anlarsınız ve onu kaybetmemek için daha fazla üzerine düşmeye başlarsınız ya, işte tam da o sırada yaşadığınız stres yüzünden daha çok hata yapmaya başlar ve karşınızdakinin sizden daha hızlı soğumaya başladığını görürsünüz. Şarkıdaki karakterimiz maalesef kendini böyle bir duygusal kısır döngü içerisinde buluyor. Bundan kurtulabilmesinin tek yolu ise yaptığı hataları itiraf ederek af dilemesi.”

“Olası Kazalar”da bugüne kadar görmediğimiz hassas ve bir o kadar da romantik bir GOSS ile karşılaşıyoruz. Parçada uçuşan duygusal vokaller ve insanın içine işleyen gitarlar, dinleyenleri daha önce tanışmadıkları bu GOSS ile bambaşka bir duygusal yolculuğa çıkarıyor. 

Söz ve müziği GOSS’a ait olan şarkının prodüksiyon, mix ve mastering’i Yaşar Görkem Arslan’a ait. Saygın Ayyıldız tarafından çekilen fotoğraflarında, styling Yusufcan Dursun, saç Aykut Akkoç ve makyaj tasarımı ise Gözde Duman tarafından gerçekleştirildi. “Olası Kazalar”ın, IF Beşiktaş’ta ilk defa canlı çalınırken çekilen performans görüntülerinden oluşan lirik videosu da parça ile aynı zamanda yayında olacak.

GOSS’un ilk albümü ‘Olası Kazalar’, yıl boyu yayınlanacak tekli eserlerin ardından 2024 yılı sonbaharında dinleyicilerle buluşacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish