Glasxs’in Gelecek Cover Albümünün İkinci Single’ı ‘Sarı Gelin’ Yayında

Glasxs’in 2023 sonbaharında yayımlanacak cover albümünün ikinci single’ı ‘Sarı Gelin’ 16 Haziran’da dinleyiciyle buluştu.

Sonbaharda çıkacak cover albümün ikinci şarkısında Glasxs (Melis Uslu) sevilen türkü Sarı Gelin’e tüylerinizi diken diken edecek bir yorum getiriyor. İlk albümü Planet Reverse’ten beri kullandığı analog synthler ve tekinsiz ses dünyası Glasxs’in sesiyle birleşince ortaya insanı derinden etkileyen bir deneyim çıkıyor.

Yorumun kayıt, prodüksiyon, düzenleme ve miksajını Londra’daki kendi stüdyosunda gerçekleştiren Glasxs’e bas gitar kayıtları Stockholm’de yapılan Grey Owl (İnanç Yılmaz) bir kez daha eşlik ediyor. Şarkının mastering’i ise yine dünyaca ünlü Abbey Road Stüdyoları’nda yapıldı. Sarı Gelin, Avrupa Müzik markasıyla 16 Haziran’da tüm platformlarda yerini aldı.

2017’de prodüksiyonu kendisine ait olan ilk albümü ‘Planet Reverse’ ile pek çok ‘Yılın En İyileri’ listesinde yer alan Glasxs, 2018’de ikinci Türkçe albümü ‘Mavi Toz Ormanda’yı Sony Müzik etiketiyle yayımladı. Sony Müzik etiketiyle çıkan 2019 teklileri ‘Bebek Bana Her Şeyi Anlat’ ve ‘Space is the Place’ için, başta Radiohead olmak üzere pek çok grupla çalışan Londralı prodüktör Mikko Gordon ile güçlerini birleştirdi.

2021 sonbaharında paylaştığı ‘Hayalet Gemi/Shipwreck’ teklisinin ardından üçüncü albümünü, ‘Prenses Anksiyete/Princess Anxiety’ adıyla iki dilde, çift-albüm olarak yayımladı.

Glasxs’in 2023 sonbaharında Avrupa Müzik markasıyla yayımlanacak cover albümünden çıkan ilk single ‘Kimseye Etmem Şikayet’ sonrası, albümün ikinci single’ı ‘Sarı Gelin’ şimdi tüm platformlarda yayında.

tr_TRTurkish