Bîdar’dan Albüm Yayını Öncesi Bir Yeni Single Daha: ‘Lacivert Çarşaflar’ Yayında

Sırasıyla ‘Zaman Zaman’, ‘Sarmaşık’ ve ‘Smokin’ çalışmalarıyla çeşitli çalma listelerinde karşımıza çıkan ve tüm dinleyenleri birbirini takip eden bir hikâyenin içine sokan Bîdar’dan yeni bir single daha geldi. ‘İçi Kafamın’ adlı albümünün son parçası ‘Lacivert Çarşaflar’ tüm dijital platformlarda yayında.

Dijital dağıtımı Kahuna tarafından yapılan parça tüm dinleyenlere derinlikli bir deneyim sunuyor.

‘Lacivert Çarşaflar’da Bîdar’a; IDM türündeki üretimleriyle dikkat çeken Ahmetcan Gökçeer ‘wipeç’ adlı solo projesiyle eşlik ediyor. Elektronik ve Pop öğeleri içeren alt yapı, Bîdar’ın karakteristik ve masalsı sesiyle harmanlanarak dinleyenleri gerçeklik ve ütopya arasında bir atmosfere doğru yolculuğa çıkarıyor.

Parçanın söz ve bestesinde Bîdar yer alıyor. Aranjmanda iki sanatçı beraber yer alırken; prodüksiyonda ise Ahmetcan Gökçeer’i görüyoruz. Çalışma için çekilen klip ise çok yakında ‘Bîdar’ YouTube kanalında yayınlanacak ve ‘Zaman Zaman’ ile başlamış olan görsel hikâye tamamlanmış olacak. Bîdar’ın farklı bir evrene geçmesiyle biten hikâyede, hayallerin çeşitliliği ve hayatın özü gibi konular klibin ana konusunu oluşturuyor.

Bîdar’ı Zaman Zaman, Sarmaşık, Smokin’ ve Lacivert Çarşaflar’ı kapsayan albümü ‘İçi Kafamın’ 23 Haziran’da tüm dijital platformlarda yayında olacak.

tr_TRTurkish