Glasxs’in Cover Albümü “Galaksi Rapsodi” Yayında

Glasxs’in cover albümü “Galaksi Rapsodi”, albümün son teklisi “Hatırla Sevgili” ile birlikte Avrupa Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Glasxs sahne ismiyle tanıdığımız Londra merkezli müzik prodüktörü ve ses mühendisi Melis Uslu, “Kimseye Etmem Şikayet” ile başladığı cover yolculuğunu ‘Galaksi Rapsodi’ albümüyle sonlandırdı.

Albümün açılışını enerjik elektrik gitarları ve yüksek temposuyla “Yıldızların Altında” yapıyor. Hemen sonra gelen “Hatırla Sevgili”, ses tasarım dünyası ile bir korku filminden fırlamışçasına, eski sevgilinin hayaletinin ağzından anlatılıyor. “Kimseye Etmem Şikayet”te Glasxs’in imza synthleri hüzünlü sesiyle buluşuyor. “Sarı Gelin” ise, sanatçının ilk paylaştığı coverlardan olan “Yemen Türküsü”nde olduğu gibi türküleri kendi imzasıyla nasıl taşıyabileceğini kanıtlar nitelikte.

Albümün ikinci yarısında Glasxs dört şarkının bir de akapellalarını paylaşıyor. Tek kayıtta alınan ve hiçbir enstrüman barındırmayan bu versiyonlar hem yorumladığı eserlerin güçlerini, hem de Glasxs’in işine kattığı duyguyu kanıtlıyor.

2017’de prodüksiyonu kendisine ait olan ilk albümü ‘Planet Reverse’ ile pek çok ‘Yılın En İyileri’ listesinde yer alan Glasxs, 2018’de ikinci Türkçe albümü ‘Mavi Toz Ormanda’yı Sony Müzik etiketiyle yayımladı. Sony Müzik etiketiyle çıkan 2019 teklileri ‘Bebek Bana Her Şeyi Anlat’ ve ‘Space is the Place’ için, başta Radiohead olmak üzere pek çok grupla çalışan Londralı prodüktör Mikko Gordon ile güçlerini birleştirdi.

2021 sonbaharında paylaştığı ‘Hayalet Gemi/Shipwreck’ teklisinin ardından üçüncü albümünü, ‘Prenses Anksiyete/Princess Anxiety’ adıyla iki dilde, çift-albüm olarak yayımladı.

Şimdi ise Glasxs’in cover albümü “Galaksi Rapsodi”, paylaşılan son tekli “Hatırla Sevgili” ile birlikte 27 Ekim’de Avrupa Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish