Gitarist Stone Gossard, Pearl Jam’in Yeni Albümünün “Bitiş Çizgisine Yakın” Olduğunu Söyledi

Gitarist Stone Gossard’a göre Pearl Jam’in yeni albümü “bitiş çizgisine yakın.”

Gossard, yeni albümle ilgili güncellemeyi ‘Kyle Meredith With…’ programında paylaştı ve 2020’deki Gigaton albümünün devamı hakkında “Yaklaştıkça yaklaşıyoruz, iyi bir maç olacak” dedi.

Albümün yapımcılığını Andrew Watt üstleniyor. İlk olarak Justin Bieber, Lana Del Rey ve Camila Cabello gibi pop yıldızlarıyla çalışarak bir isim yapmış olsa da Watt son zamanlarda bir dizi yüksek profilli rock projesini yönetti. Elton John’un The Lockdown Sessions, Ozzy Osbourne’un Patient Number 9 ve Iggy Pop’ın Every Loser albümlerinin yapımcılığını üstlendi. Ayrıca Pearl Jam solisti Eddie Vedder ile 2022 solo albümü Earthling’de çalıştı ve şimdi Pearl Jam için yaptığı konserin yapımcılığını kendisi yapıyor.

Gossard, Watt’ın “göreceğiniz en sıkı Pearl Jam hayranı” olduğunu söylüyor ve hatta “Tüm şarkılarımızı ve Soundgarden’ın tüm şarkılarını bize geri çalabilir – bizim onları çalabileceğimizden daha iyi…” diye ekliyor.

Onunla kayıt yapmak büyük bir zevkti, bize enerji veriyor” diyen Gossard, bu enerji hissinin grubun ilk günlerini daha çok anımsatan bir sounda dönüşüp dönüşmeyeceği sorusunu ise:

Buna sen karar vereceksin,” diye yanıtladı. “[Watt]’ın aradığı enerji… o bir hayran kulübü üyesi, grubu 50 kez görmüş. Ama aynı zamanda üst düzey bir pop yapımcısı.”

Pearl Jam ağustos sonundan itibaren bir ABD turnesi için yollara düşmeye hazırlanıyor.

Pearl Jam, photo by Danny Clinch

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish