Future Islands Gelecek Albümü Yeni Single ‘The Tower’ ile Duyurdu

Future Islands, ‘As Long As You Are’ turnesinin son ayağına iki aydan az bir süre kala, 26 Ocak 2024’te yayınlanacak olan yeni albümleri ‘People Who Aren’t There Anymore’u duyurdu.

2020’deki ‘As Long As You Are’ı takip eden albüm, grubun – Samuel T. Herring (vokal, sözler), William Cashion (bas, gitarlar), Gerrit Welmers (klavyeler) ve Michael Lowry (davul) – yedinci albümü.

Albüm aynı zamanda, yıllara meydan okuyan Future Islands için yeni bir başlangıcın ve bölümün habercisi. 

Geçmişte daha yüksek enerjili parçaların izinde olan grup, bu sefer diskografilerinin eski en ilham verici ve en nefes kesici parçalarının tam tersini yaparak acele etmeden, her nefesi, her heceyi, her zil vuruşunu hissetmemizi sağlıyorlar ve kendilerini yeni bir seviyeye çıkarıp yepyeni bir kapıyı aralıyorlar. 

Duyuruyla birlikte grup, Jonathan van Tulleken’in (Top Boy, Shogun) yönettiği bir videoyla beraber albümden ‘The Tower’ isimli yeni bir single paylaşıyor. İlk sezonu Eylül ayında yayınlanan Apple TV’deki The Changeling isimli programdan sonra van Tulleken ve Herring ikilisi bu projede ikinci kez bir araya geliyolar. Van Tulleken, programda ve ‘The Tower’ videosunda Herring’le birlikte çalışırken şunları söylüyor:

Sam sahnedeyken bedenindeki ve sesindeki yumuşaklıktan vahşiliğe doğru giden değişimi gören herkes, onun gerçek anlamda etkileyici bir sanatçı olduğunu bilir. Bu değişim, gözüktüğünden bambaşka bir karakteri canlandırdığı The Changeling’deki role seçilmesinin en önemli nedenlerinden biri aslında. En deneyimli oyuncu için bile kolay olmayacak bir roldü ama Sam, tüm sahne becerisini, karizmasını, zekasını ve doğal empatisini uygulayarak, sürükleyici bir performans ortaya koyarak bu rolü kesinlikle başardı. Müziğinde oluşturduğu bu kişilik sayesinde oyunculuğa adım atan biriyle çalışmayı çok sevdim. Daha sonra grupla bir müzik videosu üzerinde iş birliği yapmak büyük bir keyifti, özellikle de aydınlık ve karanlık arasındaki ikiliği hem somut anlamıyla hem mecazi olarak araştıran bir video.” 

Yeni single ‘The Tower’ öncesinde People Who Aren’t There Anymore’ albümünden ‘Deep In The Night’, ‘King of Sweden’ ve ‘Peach’ teklileri yayınlanmıştı.

Yeni albümün yapımcılığını Future Islands ve Steve Wright, miksajını ise Steve Wright ve Chris Coady (2014’dan bu yana ilk kez grupla çalışmaya geri dönen) üstlendi.

Future Islands, photo credit Frank Hamilton, Art Direction Nolen Strals

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Future Islands “People Who Aren’t There Anymore” şarkı listesi:

1. King of Sweden

2. The Tower

3. Deep In The Night

4. Say Goodbye

5. Give Me The Ghost Back

6. Corner Of My Eye

7. The Thief

8. Iris

9. The Fight

10. Peach

11. The Sickness

12. The Garden Wheel

What's your reaction?

tr_TRTurkish