Efe Akbulut’tan Pop Müzik Dünyasına İddialı Giriş: “Yıkayın Beni”

Pop müzik dünyasına iddialı bir giriş yapan ve müzik kariyerini etkileyici projelerle güçlendirmeyi hedefleyen Efe Akbulut, ‘’Yıkayın Beni’’ adını verdiği enerji dolu yeni şarkısını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Amerika’dan Türkiye’ye gelerek pop müzik sektörüne yeni bir ufuk kazandırmak için kolları sıvayan Efe Akbulut, sözü ve müziği kendisine ait olan ‘’Yıkayın Beni’’ ile sınırları zorlayan, alışılmışın dışında ve eleştirel bir atmosfer kurguluyor.

Ritim, düzenleme ve sound yapısı itibariyle, yenilikçi, hareketli ve dansa davet eden “Yıkayın Beni”, Efe Akbulut’un yoğun ve titiz stüdyo çalışmasının ardından tamamlandı.

Şarkının klibi ise New York, Broadway Tiyatrosu’nda çekildi.

İnsanoğlunun ölümü gerçekleştiğinde yaşayacağı hesaplaşmayı alegorik ve eğlenceli aktarımlarla klibine yansıtan Efe Akbulut, projesinin görsel dünyasını New York, Broadway Tiyatrosu’nun ünlü koreografı Matthew Steffens ile oluşturdu. Özenle düşünülen set ortamında ‘Film noir’ akımının hissedildiği devasa bir plato hazırlandı. Klip, 22 Ekim Pazar gününden itibaren White Cloud Entertainment etiketiyle yayına sürüldü.

Kariyerine 17 yaşında reklam ve jingle yazarlığı yaparak başlayan Efe Akbulut, genç yaşta içlerinde Türkiye Reklamcılık Vakfı’nın da bulunduğu birçok prestijli pazarlama yarışmasında birincilikler kazandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden bölüm üçüncüsü olarak mezun olduktan sonra, New York Üniversitesi (NYU)’nden Dekanlık Bursu alarak Marketing üzerine yüksek lisansını tamamladı.

2018 yılında Recording Academy tarafından Grammy U kategorisinde Amerika Birleşik Devletlerindeki en iyi beş genç yetenekten biri olarak seçildi. Ardından Kuzey Amerika’nın en büyük radyo grubu olan iHeartRadio’da Meghan Trainor, Camila Cabello, Calvin Harris ve Wyclef Jean gibi dünya starlarının ekiplerinin projelerini geliştirdi.

Hayatta en çok sevdiği şeyin başından geçen hikayeleri şarkılara dökmek olduğunu söyleyen sanatçı, tüm söz ve müziklerini kendisi yazıyor ve gitarını hiç yanından ayırmıyor. Sektöre kendi tarzındaki çıkış şarkısı ‘’Cuma Gecesi Kalbim Boş’’ ile “Hey! Psstt! Sen!” diyerek merhaba diyen Efe, yine söz ve müziği kendine ait olan ‘’Yıkayın Beni’’ adını verdiği ikinci şarkısını 20 Ekim’de müzikseverlerle buluşturdu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish