Fransız trompetçi İbrahim Maalouf, yepyeni müzikal projesi T.O.M.A ile Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda!

Dünya ve Fransız müzik sahnesinde trompetin önde gelen isimleri arasında yer alan Lübnan kökenli Fransız müzisyen İbrahim Maalouf, yepyeni müzikal projesi T.O.M.A’nın turnesi kapsamında 25 Mayıs 2024 akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’na konuk olacak. Biletler satışta!

17 albüm ve prestijli bir GRAMMY adaylığının ardından Ibrahim Maalouf yeni ve son derece yenilikçi bir müzikal projeyle geri dönüyor.

Açılımı “Michel Ange’ın Trompetleri” olan T.O.M.A, felsefi, tarihi ve müzikal açılardan bizi folklor ve modernliğin bir araya geldiği bir dünyaya götüren büyük bir macera. Her zaman olduğu gibi, Ibrahim’in müziği sofistike ve ulaşılabilirlik arasında mükemmel bir denge kurarak farklı dinleyiciler için hem zorlayıcı hem de davetkâr.

Caz, rap, dünya ve Orta Doğu müziği türleri arasında gezinen sound’uyla ve kariyeri boyunca oluşturmuş olduğu kendine has stiliyle, İstanbul’daki her konserinde dinleyicilerine yenilikler sunan trompetçiye; 25 Mayıs 2024 akşamı Harbiye Açıkhava’da ılık bir bahar akşamı eşlik ediyoruz.

Geleneksel üç sübaplı trompet yerine babası Nassim Maalouf’un icat ettiği çeyrek tonların çalınmasına imkan veren dört sübaplı trompeti çalan Lübnanlı müzisyen, trompetçi Nassim Maalouf’un ve piyanist Nada Maalouf’un oğlu, yazar Amin Maalouf’un yeğeni. 15 yaşında başarıyla seslendirdiği Bach’ın No. 2 Brandenburg Konçertosu’yla müzik kariyer/ine adım attı. Gérard Boulanger’nin öğrencisi olan İbrahim Maalouf; bugüne dek Elvis Costello, Sylvia Schwartz, Vanessa Paradis, Vincent Delerm ve Sting gibi isimlerle pek çok projeye imza attı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish