Fikret Ertan’ın Yeni Teklisi “Kaldırım” Yayında

Fikret Ertan’ın gelecek albümü “Metropol Hayvanı II”nin ikinci single’ı “Kaldırım”, tüm dijital müzik platformlarında dinleyiciyle buluştu.

Necip Fazıl Kısakürek’in “Kaldırımlar” şiirlerinden çok etkilenen Fikret bu şarkıda hem kaldırımları anlatıyor hem de içindeki metropol hayvanlığını Necip Fazıl Kısakürek ile paylaşıyor.

2020 yılında kaydedilen “Kaldırım”ın aranjörlüğünü Fikret’le beraber ödüllü besteci Uğurcan Öztekin yaptı. Şarkının gitarlarında Faruk Aydın Toksöz (Alkera/Arıza Kontrol Saati), davullarında Yalçın Hafızoğlu (Alkera/Arıza Kontrol Saati), baslarında Tutku Demir (Blues on Wheels), vokal, geri vokal ve gitarlarda ise Fikret Estan iş birliği yapıyorlar.

Müzikal direktörlüğünü Ümit Kuzer’in yaptığı projede mix ve mastering işlemleri ise Martin Spencer imzası taşıyor.

Adını, 2019 – 2020 yılları boyunca Tutku Demir’le birlikte sunduğu bağımsız radyo programından alan “Metropol Hayvanı” albümünü 2022 yılının Haziran ayında yayımlayan ve hiç durmadan “Metropol Hayvanı II” isimli ikinci albümünün çalışmalarına başlayan Fikret Ertan bu süreç zarfında teklilerini dinleyiciyle paylaşmaya devam ediyor.

tr_TRTurkish