Festival Hasretinize Son Verecek Garage Fest, Burgazada Cennet Bahçesi Sahnesi’nde!

Neredeyse bir buçuk yıldır pandemi koşulları altında ezilen, konser ve festival lezzetine hasret bünyelere ilaç gibi gelecek bir haberle huzurlarınızdayız…

Garage Fest, 10 Temmuz’da Burgazada Cennet Bahçesi Sahnesi’nde!

Festival, Belçika’dan ünlü punk rock grubu Faroutski’nin ve 4 İstanbul’lu garage müzik grubu: Reptilians From Andromeda, Ductape, The Mobbers ve The Dirty Duo’nun katılımıyla 10 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşecek.

Konser alanında Wenbo Sanging, Hatice Arıcı ve Murat Mrt Seçkin’in DJ performanslarının yanı sıra; plak, cd, kaset, çizgi roman ve her türden ikinci el ve elişi tezgahlarına Garaj satışı etkinliği ile bir imkân sunuluyor.

PROGRAM:

  • 16:00 The Dirty Duo
  • 17:00 The Mobbers
  • 18:00 Ductape
  • 19:00 Reptilians From Andromeda
  • 20:00 Faroutski

Faroutski:

Belçika’nın 80’ler ve 90’larda punk rock sahnesinin en önemli gruplarından kabul edilen üçlü, bugüne kadar sayısız EP ve albüm yayınladı. Vokal gitarda Johan, bas gitarda Rine ve davulda Barney’den oluşan ekip, özellikle 90’lı yıllar boyunca İtalya, Fransa, Almanya, İngiltere ve Hollanda’yı defalarca turladı. 1999 Yılında İstanbul’da konser veren ekip tam 10 sene sonra 2019’da İstanbul’a tekrar gelerek 3 konser daha vermişti. Dead Boys, Ramones etkilerini duyacağınız grup Star Trek kostümleri ve inanılmaz sahne performansları ile Garage Fest sahnesinde olacak.

Reptilians From Andromeda:

İstanbul yeraltı Garage/punk gruplarından Reptilians From Andromeda; Aybike Çelik Özbey (Vokal) ve Tolga Özbey (Gitar) tarafından kuruldu. Tolga Özbey aynı zamanda 90’lı yılların Türkiye punk sahnesinin en önemli gruplarından Rashit’in de kurucusudur. Reptilians From Andromeda, yurt dışında Amerika ve İngiltere menşeli çeşitli plak şirketlerinden 7 kısaçalar ve 1 adet de uzunçalar albüm yayınladı. 2017-2018 yıllarında Çekyalı plak şirketi Prof Sny Records’tan plak formatında “Doomsday” adında bir 7″, ardından da “Dialogues For Monkeys” adında bir LP yayınladı. Bugüne kadar Belçika, Almanya, Hollanda, İspanya, Yunanistan gibi ülkelerde turne yapan grup, bas gitarda Kerim Gönencer (Turmoil/Moribund Youth) ve davulda Onat Hafız’ın da katılımıyla Brezilya’da bir split 7″ ve ardından Ada müzik’ten “Must Be Destroyed!” uzunçalarlarını yayınladı. Geçtiğimiz günlerde Subsonics tribute albümünde ve Vincent Price Tribute albümünde birer parça ile yer alan ekibin, önümüzdeki günlerde Amerika’lı plak şirketi Missing Fink Records’tan yeni EP’leri plak formatında yayınlanacak.

The Dirty Duo:

The Dirty Duo, Ocak 2019’da Ali Murat Akozan (vokal/gitar) ve Akad Büke (davul/geri vokal) tarafından kurulmuş İstanbul kökenli bir oluşumdur. Garage Rock, Blues, Stoner Rock ve Punk Rock türlerini harmanlayan ikili, The Mirror Quest ve Behind the Door adlarında iki EP yayınladı. Her şeye rağmen üretmeye devam etmeye çalışan The Dirty Duo, yıl sonunda yeni EP’lerini yayınlamayı planlıyor.

Ductape:

Ductape, 2019’da İstanbul’da kurulmuş Post-punk / Darkwave ikilisidir. Gitarda Furkan Güleray, vokal ve synthesizerda Çağla Güleray var. İkili, Haziran 2020’de çıkardıkları 3 şarkılık EP’leri “Little Monsters” ile tanışma evresine geçti. Kasım 2020’de yeni albümden ilk tekli olarak çıkan “Wooden Girl”ün ardından 8 şarkılık uzunçalar “LABIRENT” 8 Ocak 2021’de tüm müzik platformlarında yayımlandı. Albümün mix ve masteringi Yeni Zelanda Blue House Studios’ta Ömer Ozan Turan tarafından yapıldı ve kapak resimleri Çağla Güleray tarafından tasarlandı. Ductape, Ocak ayında İsviçreli plak şirketi Swiss Dark Nights ile anlaştığını açıklamasının ardından geçtiğimiz Mayıs Radyo Modyan’da kaydedilen canlı performansları “Live At Radyo Modyan”, dijital platformlarda ve CD formatında SDN etiketiyle yayımlandı.

The Mobbers:

The Mobbers, gitar ve davulun en basit formülü üzerine kurulmuş rock and roll ikilisidir. Blues, garage ve rock and roll karışımından oluşan tarzları ile gitar ve vokalde Merih Özkan, davulda Cem Çoban’dan oluşur. İlk teklileri “Run Baby Run” Ekim 2018’de yayımlanan ikili, İstanbul’un yeni yükselen yerel sahnesinde konser ve festivallerde çalmış, şarkıları Kafadan Kontak Records tarafından “Turkish Garaj Gürültüsü”, “Noisy Everywhere”, “Horror of the Unwashed Hands” toplama albümlerinde yayınlanmıştır.

Detaylı bilgi için festivalin etkinlik sayfasına göz atabilirsiniz.

tr_TRTurkish