Feist’in Yeni Albümü “Multitudes” Yayında

Kanadalı şarkıcı, söz yazarı ve besteci Feist’in yeni albümü “Multitudes” dinleyiciyle buluştu.

Yapımcılığını Robbie Lackritz ve Mocky’nin üstlendiği “Multitudes”, Feist’in kızının doğumundan ve babasının ani ölümünden esinleniyor. Albümle ilgili olarak, “Son birkaç yıl benim için böyle bir yüzleşme dönemiydi ve en azından bir dereceye kadar herkes için öyleymiş gibi geliyor” diyen Feist şöyle devam ediyor:

İlişkilerimizin bizi yüzleştirdiği kadar biz de kendimizle yüzleştik. İlişkisel ekosistemlerimizin her zamankinden daha net olduğunu hissettim ve bu nedenle, çatışmadan kaçınmanın belirli bir yolu veya konu etrafında konuşmanın belirli bir yolu gibi, normalde belirsiz olan her şey birdenbire gün ışığına çıktı. Ve tüm bu yeniden değerlendirmede, daha sağlıklı, daha dürüst bir zeminde temel bulma şansı mümkün hale geldi ve kaçınmayı sürdürme çabası, aslında kendimizi gerçeğe teslim etmekten daha fazla çaba gerektiriyormuş gibi geldi.”

Albümdeki on iki şarkı, Feist’in 2021-2022’deki aynı isimli turnesi sırasında yazıldı. Daha sonra, albümü Kuzey Kaliforniya’nın Redwood Ormanı’nda, özel olarak inşa edilmiş bir stüdyoda kaydetmek için yapımcılar Robbie Lackritz ve Mocky ile birlikte çalıştı. Katkıda bulunan müzisyenler arasında Gabe Noel, Shahzad Ismaily, Todd Dahlhoff ve Amir Yaghmai yer alıyor.

“Multitudes”, Feist’in 2017 albümü “Pleasure” sonrası ilk yeni şarkılarını kulaklarımıza ulaştırıyor.

Fotoğraf: Sarah Melvin & Colby Richardson

tr_TRTurkish