Evliliğe Adrenalin Katan Fotoğrafçı: Jay Philbrick

Adrenalin yüklü evlilik fotoğraflarım olsun istiyorsanız, Jay Philbrick tam da aradığınız adam.

Amerika, New Hampshire’da Beyaz Dağlar’ın yükseklerinde, çok özel açılardan çekilen fotoğrafların derlemesini aşağıda göreceksiniz.

Philbrick, hayatının yönünü değiştirmeden önce, on yıl boyunca profesyonel olarak tırmanma kılavuzluğu yaptı. Ve bir gün ani sayılabilecek bir kararla eşi Vicki’nin yanında fotoğrafçılığa soyundu ve bu konuda kariyerini geliştirirken tırmanma becerilerinden fazlasıyla faydalandı. Kusursuz bir çekim için, kayalıklarda mükemmel bir ölçeklendirme yapmak gerekiyordu ve bunun içinde fotoğrafçılık ve tırmanma bilgileri onu diğerlerinden hep birkaç adım önde tuttu. 

O daima zorlu ve sıradışı bir konunda güzel bir konunun kontrastını yakalamaya çalıştığını ifade ediyor ve uçurumlar hakkındaki profesyonel bilgisinin ona çekim yapabileceği en ilginç mekanlardan birini sunduğunu söylüyor.

Yıllar önce, dağcı bir çift ona bir fotoğrafçı tutmak istediklerini söylediğinde, Phillbrick için yeni bir hayat başladı. O artık, büyük yüksekliklerden çekilen fotoğrafların geniş bir koleksiyonuna sahip. Fotoğrafların çoğu doruk noktalarından çekilmiş evlilik fotoğrafları olsa da, zamanla başka maceracılar da Phillbrick’in objektifinin önüne geçmiş.

Philbrick Photography: Website | Facebook
via [PetaPixel]

tr_TRTurkish