Evanescence’den Amy Lee ve Eurythmics’ten Dave Stewart’dan “Love Hurts” Yorumu

Evanescence’den Amy Lee ve Eurythmics’ten Dave Stewart, The Everly Brothers’ın “Love Hurts” cover’ında iş birliği yaptı.

1960 tarihli şarkının orijinali Boudleaux Bryant tarafından yazılmış ve The Everly Brothers’ın dördüncü stüdyo albümü ‘A Date with the Everly Brothers’da yer almıştı. En ünlü versiyonu ise kuşkusuz İskoç hard rock grubu Nazareth’e aittir.

Lee ve Stewart’ın yorumu, daha önce yayınlanmış versiyonlardan herhangi birine benzemezken, kalp atışını andıran ritmi, piyano vuruşları ve Lee’nin güçlü vokalleriyle öne çıkıyor.

Stewart bir basın açıklamasında, “Amy ile olan iş birliğim tesadüfen oldu, ancak büyülü bir maceraya dönüştü” diyor ve ekliyor, “O yaratıcı bir güç ve birlikte çok iyi çalışıyoruz. Sürümümüzün orijinaline hiç benzemediğini çabucak fark ettik ama bir kez başladığımızda duramadık!”

Lee şunları ekledi: “Birkaç hafta önce Dave Stewart aradı ve ikonik Everly Brothers şarkısı ‘Love Hurts’ üzerinde iş birliği yapmak isteyip istemediğimi sordu. Sihir gibi tıkladık ve bu çılgın yeni şey olana kadar onu takıntı haline getirdik. Yeni arkadaşlığımız ve yeni parçamız için çok heyecanlıyım.”

Şarkı Stewart tarafından hazırlanan bir videoyla birlikte servis edildi.

tr_TRTurkish