Empire of the Sun Yeni Single’ı “Changes” ile Geri Döndü

Luke Steele ve Nick Littlemore’dan kurulu Avustralyalı ikili Empire of the Sun, yeni single’ları “Changes” ile yeni bir dönemi başlatmak için geri döndü.

Yapımcılığını Empire of the Sun’ın sık sık birlikte çalıştığı Peter Mayes ve İsveçli hit yapımcıları Vargas & Lagola, Magnus Lidehäll ve Pontus Winnberg ile birlikte üstlendiği “Changes”, büyük, geniş synth’lere sahip şık, parlak bir elektropop sounduna sahip.

Nick Littlemore yaptığı açıklamada şarkının “zamanın değişen kumlarını temsil ettiğini, imparatorlukların yükselip çöktüğünü ama güneşin parlamaya devam edeceğini” söylüyor. Ayrıca dinleyicileri “yarattığımız dünyaya bir kez daha gelmeye, içinde daha derinlere inmeye ve sürekli genişleyen hikayesiyle ödüllendirilmeye davet etti, her biri yeni çağı keşfetmeye davet ediliyor.”

Luke Steele, “Changes”in ikilinin bir sonraki yolculuğu için “çığır açan bir parça” olduğunu da sözlerine ekliyor: “Yeni bir çağda olduğumuzun, yeniden doğuş zamanımızın, Empire’ın bir sonraki bölümünün belirginleştiği netlik anı gibi hissettirdi.”

Empire of the Sun’ın en son albümü Two Vines’ın üzerinden sekiz yıl geçti. İkili, 2017 tarihli EP’leri On Our Way Home dışında, Littlemore’un diğer grubu Pnau’ya odaklanması ve Steele’in 2022’de bir solo albüm çıkarmasıyla üretimlerini o kanallara yönlendirmişti.

Michael Maxxis’in yönettiği müzik videosu Tayland’da çekildi ve bir uzay gemisi kazasına tanık olan genç bir çocuğu izliyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish