Elektronik Müziğin Gözde İkilisi Odesza’nın Grammy Adayı “The Last Goodbye” Parçasına Hayden James Dokunuşu

2010’lu yıllarda piyasada boy göstermeye başlayıp hızlıca yükselen Harrison Mills ve Clayton Knight’tan oluşan Amerikalı ikili Odesza, Bettye LaVette’in vokalleriyle hayat bulan hit teklileri “The Last Goodbye”yı bu sefer de Avustralyalı DJ/prodüktör Hayden James’in yeni aranjmanıyla çıkardılar.

Single’ın ismini taşıyan 2022 çıkışlı en son albümleri, bu yılki altmış beşinci Grammy ödüllerinde de “En İyi Dans/Elektronik Albüm” adaylığına layık görülmüştü. “The Last Goodbye feat. Bettye LaVette – Hayden James Remix”, Türkiye’de GRGDN Müzik desteğiyle yarın tüm platformlarda.

Kariyeri süresince Avustralya’da birçok popüler çalışmaya imza atmış ve dünyanın dört bir yanında sahnelerde yer almış Hayden James, Odesza’nın yanı sıra Katy Perry, Gorgon City, Yaeger, NAATIONS ve daha birçok isimle prodüktör olarak çalıştı.

İklili, The Last Goodbye remix’iyle ilgili şöyle diyor, “James, 2014’te Avustralya’da turnedeyken tanıştığımız ilk isimlerdendi. İlk andan itibaren hayat boyu bir arkadaşlığımız olacağını ve kendisini grubumuzun performans takvimine sık sık dahil edeceğimizi anlamıştık. O günden beri insan olarak ve müzisyen olarak gelişimini izlemek bizim için çok heyecanlı. Ruhumuza bu kadar yakın olan bir şarkıyı remix’leyecek daha iyi biri olamazdı.”

Bu yeni yorum, grubun şu ana kadarki en başarılı projelerinden olan geçen yıl temmuz çıkışlı “The Last Goodbye”dan ve albümden türeyen diğer birçok remix’i içeren EP The Last Goodbye Remixes N°.1’ EP’nin ardından geliyor.

Billboard 200 listesine 11 numaradan, Dans/Elektronik müzik kategorisine ise 2 numaradan giren albüm, aynı zamanda Billboard dergisinin “2022’nin en iyi 25 dans albümü” yıl sonu listesine girmiş ve hakkında “şu ana kadarki en devasa ve detaycı eserleri… Epik, yumuşak ve hafif olduğu kadar sert, akılda kalıcı, duygusal, bir yandan da fazlasıyla Odesza’ya has” yorumunu almıştı. Nüfuslu Amerikan medya mecrası Associated Press ise benzer duygularla “tarif edilemez, dinleyiciyi için çeken bir deneyim” ifadelerini kullanmıştı.

“The Last Goodbye feat. Bettye LaVette – Hayden James Remix”, Türkiye’de GRGDN Müzik desteğiyle tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

tr_TRTurkish