Black Thought, El Michels Affair ile Ortak Albümü “Glorious Game”i Çıkış Şarkısı “Grateful” ile Duyurdu

Rap sahnesinin mühim yeteneklerinden Black Thought, geçen yıl yapımcı Danger Mouse ile güçlerini birleştirdikten sonra şimdi başka bir ortak albümün daha duyurusunu yaptı.

Bu kez, Big Crown Records aracılığıyla 14 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak “Glorious Game” isimli bir albüm için New Yorklu funk ve soul grubu El Michels Affair ile bağlantı kurdu.

Esasen Black Thought ve El Michels Affair’in kurucusu Leon Michels’in, New York ve Philadelphia’da birlikte performanslarını içeren, 2000’li yılların başlarına dayanan bir ilişkisi var. Yıllar boyunca grubun stüdyosunda ara sıra iş birliği yapan Black Thought, pandemi sırasında Michels’e ulaştı ve albüm için fitili ateşledi.

The Roots ve 2018 ile 2020 arası yayımladığı “Streams of Thought” üçlemesi ile tanınan çağımızın en yetenekli rapçilerinden Black Thought ve alternative rock, trip-hop ve hip-hop sahnesinin önemli yapımcı ve müzisyenlerinden Danger Mouse, geçtiğimiz ağustos ayında, 2022’de çıkan en iyi rap albümlerinden biri olan “Cheat Codes”u yayımladı.

Aşağıda gelecek ortak albümün çıkış şarkısı “Grateful”, şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

El Michels Affair & Black Thought “Glorious Game” şarkı listesi:

01 Grateful

02 Glorious Game [ft. Kirby]

03 I’m Still Somehow

04 Hollow Way

05 Protocol [ft. Son Little]

06 The Weather

07 That Girl

08 I Would Never

09 Alone

10 Miracle

11 Glorious Game (Reprise)

12 Alter Ego [ft. Brainstory]

Fotoğraf: Sesse Lind

What's your reaction?

tr_TRTurkish