Ekofest, 2016’da “Hayat Topraktan Doğar” Diyor

Birincisi 2014 yılında gerçekleştirilen, Kazdağı Ekofest’in üçüncüsü bu sene 21-27 Ağustos tarihleri arasında düzenleniyor.

2015 yılında “Orman Gibi Kardeşçesine” çağrısı ile yoluna devam eden Kazdağı Ekofest, 2016 yılında ise “Hayat Topraktan Doğar” diyor. Startı 17 Ağustos’ta verilecek olan festival 21 Ağustos tarihinde sona erecek.

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin organizasyonu ile bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Kazdağı’nın ekoloji festivali “Kazdağı Ekofest”, bu yıl 17-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Festival Edremit-Küçükkuyu arasında bulunan Narlı Köyü üstündeki Fidanlık Mevkii’nde yapılacak. Başta bölgenin en önemli sorunlarından Mıhlı içme suyunun korunmasına, Kazdağları’nda metalik madenciliğe, doğanın ve yaşam alanlarının geleceğe aktarılması noktasında mücadeleye vurgu yapılacak Kazdağı Ekofest, “Hayat topraktan doğar” diyerek startını 17 Ağustos tarihinde verecek. Kazdağı Ekofest16 kapsamında paneller, konserler, söyleşiler ve atölye çalışmaları organize edilecek.

Detaylı bilgilere ise www.ekofest.com adresinden ulaşılabiliyor.

20160821-27_Ekofest@Kazdagi_01

inadinahaber.org

tr_TRTurkish