Eddie Vedder’dan Yeni Solo Albüm Duyurusu ve Çıkış Şarkısı “Long Way”

Eddie Vedder 2011 tarihli “Ukulele Songs”dan sonra gelecek yeni solo albümünü duyurdu ve “Long Way” isimli çıkış şarkısını paylaştı.

“Earthling” isimli albümden gelen ilk şarkı “Long Way” Vedder’ın, Ozzy Osbourne’un “Ordinary Man” albümünde de imzası bulunan yapımcı Andrew Watt ile yaptığı ilk iş birliği olurken şarkı, tükenen bir ilişkinin hikayesini anlatıyor.

“Long Way” ve Vedder’ın yakında çıkacak olan single’ı “The Haves”ı içeren sınırlı sayıda üretilen 7 inçlik plak, Pearl Jam’s Ten Club’da ön siparişe açıldı.

Vedder geçen Aralık ayında, iki yeni şarkısı “Matter of Time” ve “Say Hi”ın yanı sıra dörtlü akustik ev performanslarını içeren Matter of Time EP’sini yayımlamıştı. Daha yakın zamanda ise Vedder Sean Penn’in Flag Day film müziklerinde Glen Hansard ile çalışırken, R.E.M.’in klasik şarkısı “Drive”ın bir cover’ı da dahil olmak üzere bir dizi şarkıyla katkıda bulundu. Film müziklerinde Vedder’in kızı Olivia, “My Father’s Daughter” ve “There’s a Girl” şarkılarında yer aldı. Ayrıca, film müziği şarkılarından üçünde Cat Power ile çalıştılar.

Kapak fotoğrafı: Danny Clinch

What's your reaction?

tr_TRTurkish