Doğan Duru’nun Tutku ve İlham Dolu Yeni Single’ı “Taraf” Yayında

Müzik eleştirmenleri tarafından 2021 yılının en iyi albümlerinden biri seçilen ‘Epoch’un sahibi Doğan Duru, ilk solo projesinin devamı niteliğindeki yeni albümünün habercisi ‘T’ARAF’ı, Pasaj & Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımladı.

Doğan Duru, 8 şarkıdan oluşan projenin yayımlanan ilk şarkısından sonra, albüm çıkış tarihine kadar her ay bir şarkısını dijital platformlar aracılığıyla dinleyicisinin beğenisine sunacak.

Müzik dünyasının sıra dışı gruplarından Redd’in solisti, şarkı yazarı ve bestecisi Doğan Duru taze bir bakış açısına sahip ‘T’araf’ın; sözünü, müziğini, mix’ini yapıp, bütün enstürmanlarını kendi çalmış.

Müzisyen şarkıyla ve içindeki şifrelerle ilgili şunları söylüyor:

“Şarkıyı 24 saat içinde, sözü, müziği ve düzenlemesiyle bitirmiştim ufak tefek değişiklikler hariç ilk versiyonunu dinleyeceksiniz yaptığım andaki hissiyle yani.

Ben araf duygusunu sevmem, arada kalan, aklı karışık olan biri de olmadım ama şimdi anlıyorum ki arafta olmak da aslında bir Tarafta olmakmış. Aslında araf duygusunun içinde yaşamayı veya yaşatmayı seçim haline getirmiş insanlar olduğuna inanıyorum.

Yaşadığımız zaman, koşullar veya kişiye özel bilinmez başka değişkenler yüzünden masum bir şizofreninin ziyaretçisi olmak gibi. Kısa bir mola verip olduğun hayattan kaçmak, başka bir hayata uğramak, biraz içip, biraz değişik hissedip kendi hayatındaki uykuya geri dönmek gibi. Uyku mu hepsi uyanamamak mı yoksa rüya mı emin olduğuna emin olmadan ruhunu iç dış yıkamaya vermek?

Ama üzgünüm ki bitmez uyurgezerlerin gezmeleri. Bitmez tarafın arafı, arafın tarafı.”

Farklı bir müzikal ve sözel anlatım dili oluşturan Duru, ne zaman ne yapacağını her zaman merak ettiren nadir müzisyenlerden. T’araf; insanın kendisiyle, yaşadığı ayrılışla ve gelecek kaosunun içindeyken yaşadığı çatışmanın izlerini taşıyor.

Prodüktörlüğünü Duru’nun yaptığı şarkı, arafta kalmanın da bir taraf olduğunu anlatıyor. Elektronik ve akustik sound’ların iç içe olduğu T’araf, tutku ve ilham dolu bir şarkı.

tr_TRTurkish