Duran Duran’ın Yeni Albümü “Danse Macabre” Yayında

Duran Duran, yeni şarkılar ve Billie Eilish, Talking Heads. The Rolling Stones ve daha fazlasının klasiklerinin cover’larının bir karışımını içeren Cadılar Bayramı konseptli yeni albümü Danse Macabre ile huzurlarınızda.

Grubun 16. stüdyo albümü, Duran Duran’ın geçen yıl gerçekleştirdiği çılgın bir Cadılar Bayramı gösterisinden esinlendi. Şarkıcı Simon Le Bon albüm ile ilgili bir açıklamasında “Bunun eğlenceli olması gerekiyor!” diyor.

Gruptan Nick Rhodes’un Duran Duran’ın 2022 Cadılar Bayramı gösterisine de değinerek şu detaylara değiniyor: “O akşam bize daha fazlasını keşfetmemiz ve Cadılar Bayramı’nı ana tema olarak kullanarak bir albüm yapmamız için ilham verdi. Albüm saf, organik bir süreçle metamorfoza uğradı ve ilk albümümüzden bu yana yapılan her şeyden daha hızlı olmakla kalmadı, aynı zamanda hiçbirimizin tahmin edemeyeceği bir şeyle sonuçlandı.”

Yapımcılığını grubun yanı sıra Josh Blair ve Mr Hudson’ın üstlendiği albüm, “nihai Cadılar Bayramı partilerinin soundtrack’i” olarak tanımlanıyor. Kurucu üye ve bas gitarist John Taylor, albümün “grubun kişiliğine dair ilginç bir bakış açısı sunduğunu” ve müziğin “gerçek bir yumruk” olduğunu ekliyor.

Albüme adını veren şarkı “Danse Macabre” ve “Black Moonlight” gibi orijinal besteler Billie Eilish’in “Bury a Friend”, Talking Heads’in “Psycho Killer”, The Rolling Stones’un “Paint It Black”, Siouxsie and the Banshees’in “Spellbound”, Cerrone’nin “Supernature” ve The Specials’ın “Ghost Town” coverlarıyla bir arada yer alıyor.

Danse Macabre’ye eski Duran Duran üyeleri Warren Cuccurullo ve Andy Taylor’ın yanı sıra Nile Rodgers ve Måneskin’den Victoria De Angelis de dahil olmak üzere birçok önemli konuk katkıda bulundu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish