Duran Duran Gitaristi Andy Taylor Yeni Solo Albümü “Man’s a Wolf to Man”i Duyurdu

Duran Duran gitaristi Andy Taylor, 30 yılı aşkın bir sürenin ardından ilk solo albümü “Man’s a Wolf to Man”i duyurdu. Albüm 8 Eylül’de BMG aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Taylor, albümü 2016 ya da 2017’de yazmaya başladı. Bir açıklamasında belirttiği gibi “kaosun başlangıcı”. Nihayetinde COVID-19 nedeniyle ertelenen albüm, siyasi huzursuzluk ve küresel bir salgını ele almanın yanı sıra, sanatçının o dönemde ölümcül olduğunu öğrendiği prostat kanserinden de etkilendi.

Taylor, “İnsan İnsana Kurttur şimdi oldukça uygun” diyor. “Orada yaşamış, orada çocuk sahibi olmuş, orada harika bir kariyer yapmış biri olarak Amerika’yı çok iyi tanıyorum. Ve çöküşü ve bunun aşırılıklarını izlediğinizde, insanların ne kadar çabuk azılı düşmanlar haline geldiğini görüyorsunuz.”

Sanatçı sözlerini şöyle sürdürdü: “[Bu] insanın kendisinin en büyük düşmanı olduğu ve diğer insan düşmanına karşı bir kurt sürüsü gibi davranacağı ile ilgili. Yazmaya başladığımda gördüğümüz şey ödeşmekle ilgiliydi – ödeşmeye çalışırken neden bu kadar sinirleniyorsunuz? İnsanlar neden öfkelenir? Neden kendileri daha iyisini yapmıyor? İnsani olan veya önemli olan bir şey hakkında, anın içinde olan kayıtlar yapmaya geri dönüyordum.”

Uzunçalar, Taylor’ın 1990 tarihli Dangerous’tan bu yana kendi adıyla çıkardığı ilk albüm; o zamandan bu yana Duran Duran, The Power Station, Rod Stewart ve Tina Arena ile albümler yayınladı.

Bu yılın başlarında Duran Duran, Taylor’ın grubun yeni albümünde çalacağını açıkladı. Grup, Taylor olmadan şu anda yollarda.

Gelecek albüm “Man’s a Wolf to Man”in kapak görseli ve şarkı listesi aşağıda görülebilir.

Andy Taylor “Man’s a Wolf to Man” şarkı listesi:

01 Man’s a Wolf to Man

02. Influential Blondes

03. Did It for You

04. Try to Get Even (Featuring Tina Arena)

05. Reachin’ Out to You

06. Getting It Home

07. The Last Straw

08. This Will Be Ours

09. Gotta Give (Featuring Gary Stringer)

10. Big Trigger

11. Man’s a Wolf to Man (reprise)

tr_TRTurkish