DAIISTAR Yaklaşan İlk Albümlerinden Yeni Şarkı “Repeater” ile Huzurlarınızda

Austin, Texas merkezli noise-pop grubu DAIISTAR, 8 Eylül’de Fuzz Club Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak ilk albümleri Good Time’dan üçüncü single’ları “Repeater”ı paylaştı. Yeni parça,

Şarkı, bundan önce paylaşılan “Star Starter” ve “Tracemaker” single’larının ardından ulaşıyor kulaklarımıza.

Gruptan vokal ve gitar Alex Capistran yeni şarkıyla ilgili şunları söylüyor:

“‘Repeater’ insan bilincinin karanlık tarafına doğru bir yolculuk. İnsanların içlerinde olanı maskelemeleri yaygındır ve bu parçada dış görünüşün ötesine geçiyoruz. Sözler, müziğin kendisine ve şarkı ilerledikçe nasıl yoğunlaştığına odaklanmak amacıyla minimal düzeyde. Bu parçada içimize doğru bir yolculuk yapıyoruz ve sonunda kendimizi sarmal bir şekilde dışarı çıkarken buluyoruz.”

2020 baharında kurulan DAIISTAR, vokal ve gitarda Alex Capistran, davulda Nick Cornetti, basta Misti Hamrick ve tuşlu çalgılarda Derek Strahan’dan oluşuyor.

Gürültü ve melodinin narkotik bir karışımını yaratan grup, ilhamını 80’ler ve 90’ların neo-psychedelic döneminden alıyor ve modülasyonlu synthesizer’lar, ağır gitarlar, zıplayan bas hatları ve birbiri içine geçen ince detaylarla geleceğe çekiyor. İlk stüdyo albümleri Good Time’ın prodüktörlüğünü The Black Angels’tan Alex Maas, mühendisliğini ise White Denim’den James Petralli üstlendi.

Capistran, “Bu şarkılar bizim için bir ışık parıltısıydı,” diyor ve ekliyor: “Pandeminin en yoğun olduğu dönemde bir grup kurmak bazılarına kötü bir zamanlama gibi gelebilir ama bizim için bir anlığına kaçmanın bir yoluydu. İleriye bakacak bir şeyler vardı ve kafamızı gelecekten kaldırmıyorduk. Bu şarkılar bazı karanlık zamanlarda bize rehberlik etti ve umarım sizin için de aynısını yapabilirler. GOOD TIME burada!”

photo by Janelle Abad

tr_TRTurkish