Dream Theater’dan Yaklaşan Yeni Albümün Çıkış Şarkısı “The Alien” İçin Klip Geldi

Dream Theater, yeni şarkıları “The Alien”ın müzik videosunu yayımladı.

Şarkı, progresif metal sahnesinin kıdemli grubunun 28 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak olan” A View from the Top of the World” isimli yeni albümünden kulaklarımıza ulaşan ilk kayıt oluyor.

Grubun müzik karakterini tümüyle yansıtan şarkı, dokuz dakikadan fazla bir süreyle parmak ısırtan enstrümantal hünerlerden oluşan tam bir Dream Theater şarkısı olarak dinleyiciyi şaşıtmayacak bir içerik sunuyor.

Gitarist John Petrucci, grup üyelerinin aylarca süren karantinanın ardından yeniden bir araya gelmesinden sonra bestelenen ilk parça olduğu için “The Alien”ın ana single ve albüm açılış şarkısı olmasının gayet uygun olduğunu söylüyor.

Ayrıca Petrucci, şarkının vokalist James LaBrie tarafından yazılan bilimkurgu sözlerinin kökenini de açıklıyor. Petrucci, “James, terraforming ve alternatif yerleşimler için Dünyamızın ötesine bakma fikri hakkında sözler yazdı” diyor ve ekliyor, “Gezegenimizin ötesine geçtiğimize göre, ‘Uzaylı’ biz oluyoruz. James’in sözlerinin havalı ve yaratıcı olduğunu düşündüm.”

Yeni albüm “A View from the Top of the World”, 2019 tarihli “Distance Over Time” albümünü desteklemek için çıkılan 2020 turunun ertelenmesinin ardından grubun New York’taki kendi “DTHQ” stüdyosunda kaydedildi. Albüm, Petrucci tarafından üretildi ve ayrıca ek prodüksiyon sağlayan James “Jimmy T” Meslin tarafından tasarlandı. Andy Sneap kayıtlarda miksaj ve mastering dokunuşlarını yaptı.

Yeni Dream Theater albümünün çıkış şarkısı “The Alien”in Wayne Joyner imzalı videosu hemen burada.

tr_TRTurkish