Katy B Beş Yıl Sonra İlk Yeni Şarkısı “Under My Skin” ile Döndü

İngiliz elektro-pop şarkıcısı Katy B, beş yıl aradan sonra “Under My Skin” adlı yeni bir single yayımlayarak geri döndü.

Şarkıcının 2016’dan bu yana ilk yeni single’ı olan ve Nijeryalı müzisyen P2J ile ortak yazılıp üretilen şarkı, Ash K Halliburton tarafından yönetilen bir klip ile servis edildi.

Yüksek temposuna karşın dinleyiciyi hüzünlü bir atmosfere çeken şarkı, renkli synth işlemeleri ve Katy B’nin vokal hünerleriyle akılda kalıcı bir lezzet sunuyor. Tabii bu bütün içinde P2J’nin dokunuşları da bir hayli hissediliyor.

Katy B yaptığı açıklamada, şarkı üzerinde P2J ile çalışmanın bir “hayal” olduğunu söylerken, “O benim gibi bir güney Londralı ve kardeşimle okula gitti. O gün bana ağabeyimin ona her zaman ‘kız kardeşimle çalışmak zorundasın’ dediğini söyledi ve tanıştığımızda anında rahat hissettim. Şarkıyı evimdeki stüdyomda yazdık ve öylece aktı” diyor ve ekliyor:

Şarkıya da yansıdığı gibi o zamanlar oldukça sarsılmış ve kalbi kırılmış hissediyordum ama yine de şarkı sözlerinin umut, azim ve öz değerden oluşan bir sonuca sahip olmasını istedim.”

Katy B bu yılın başlarında Londralı caz davulcusu Moses Boyd’a “2 Far Gone” şarkısının remiksi için katıldı. Ondan önce, en son albümü “Honey”, 2016’nın Nisan ayında dinleyiciyle buluşmuştu. Katy B’nin ilk albümü “On a Mission” ise bu yıl 10. yıl dönümünü kutluyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish