Dr. Skull Albümleri İçin Geri Sayım

80’ler sonu ve 90’lar başında iyiden iyiye hissedilen ülke yeraltı rock ve metal hareketliliğinin en mühim örneklerinden biri hiç kuşkusuz Ankaralı topluluk Dr. Skull idi.

Sırasıyla “Wory Zover” (1990), “Rools 4 Fools “ (1992) ve “Hershey Yolunda!?” (1994) albümlerini yayımlayan topluluk bir süre sonra gözlerden kaybolmuştu.

2017’de “Laneth Bir Gece” organizasyonuyla yeniden kıpırdanan, özlenen grupların tekrar sahnelere dönme ihtimalleri, Razor’un unutulmaz Dr. Skull şarkılarını şık bir şekilde yorumlamasıyla okları Ankaralı topluluğa çevirmişti. Ardından, grup üyeleri Murat Baştepe ve Alper Yarangümeli’nin Ankara’da Dr. Razor’un sahne konuğu olmasıyla da geçmişin izleri yeniden canlanmıştı âdeta.

Şimdi ise bu gündem maddesi, yeni bir gelişme ile tekrar hareket kazanıyor.

Dr. Skull albümlerinin CD & LP basımları konusunda hedefe yaklaşıldığı, bu iş için başından beri elini taşın altına koyan Hammer Müzik tarafından açıklandı.

Ayrıca, albümlerin plak ve CD masteringleri ile kapak tasarımlarının bittiği, mastering ve kapak görsellerinin grubun özenle sakladığı dat kasetleri ve malzemeler ile yapıldığının altı çiziliyor.

Plakların fabrikada basım için sıraya girmeye hazır olduğu vurgulanırken yayın tarihinin yakın bir tarihte duyurulacağı tahmin ediliyor.

tr_TRTurkish