Dövmeniz Sonsuza Kadar Yaşasın İster misiniz?

Günümüzde neredeyse herkes dövmeli. Dövmelerimizi vücudumuzda ölene kadar taşımak için zaman ve para harcıyor, fikir üretiyor ve üstüne acı çekiyoruz. Şimdi onları sonsuza kadar yaşatmak mümkün desek? Kar amacı gütmeyen bir kuruluş dövmelerini sonsuza kadar saklamak üzere bir proje geliştirdi.

NAPSA’nın kurucusu ve dövme meraklısı Charles Hamm, vücudunu örten “güzel resim” lerin kendisinden sonra nasıl yaşayabileceği konusuna kafayı taktı ve sonunda, Ten Sanatı Koruma Ulusal Birliği (NAPSA) projesine başladı. CBC’ye göre Hamm, fikrin nasıl gerçekleşebileceğini araştırmak için bir mumya ustası, bir doktor ve dövme sanatçısı da dahil olmak üzere uzmanları bir araya getirdi.

Toksik olmayan kimyasal banyoların bunu sağladığını buldular. Formül ilk önce Charles’da test edildi ve sonuç başarılı olduğunda NAPSA işe koyuldu. Bu hizmet tabii ki bedava değil. Sisteme giriş için 115 dolar ve yıllık da 60 dolar ödüyorsunuz. Ayrıca dövmenizin sonsuza kadar yaşaması için ölümünüzden sonra 18 saat içinde dövmeli derinizin NAPSA’ya ulaşması lazım çünkü ölümün etkileri mürekkebin bozulmasına sebep oluyor. Oluşum cenaze şirketleriyle işbirliği yapmaya başlamış bile.

theplaidzebra

What's your reaction?

tr_TRTurkish