Dolly Dagger’ın İlk Şarkısı “Break and Bend” Yayında

Los Angeles merkezli Avustralya doğumlu şarkıcı Dolly Dagger, çarpık gerçekliğin ve düzensiz grunge akorlarının karanlık derinliklerinden ilk şarkısıyla çıkageliyor.

“Break and Bend” isimli şarkıya, MTV’nin eski güzel günlerini hatırlatacak bir müzik videosu eşlik ediyor.

Sahne adı Dolly Dagger’ı, Jimi Hendrix’e uzanan köklerine ve tabuttaki bir elmas gibi parlamasını sağlayan sinirli, emo parti kızı özüne uyan bir isim olarak tarif eden Dolly, “Disney’in ölümle tanışması gibiyim” diyor ve ekliyor, “Karanlığın içinden, pustan, canlı olmak istiyorum. Ben sefil üzüntüden ziyade yaz üzüntüsüyüm.”

Dolly’nin ilk single’ı, arkadaşı gitarist ve besteci Jesse McInturff’u son birkaç yılın melankolik kopukluğuna hitap eden ve Billy Corgan’a bir aşk şarkısı gibi gelen şarkıyı çalmaya davet etmesiyle ortaya çıkıyor. Mühendis Matt Cerritos ise ikiliye, kayıt için uzak bir stüdyoda kurdukları kiralık bir kabinde eşlik etmiş.

Şarkıya uyumlu bir görsel estetik için Dolly, Los Angeles’ın güneyinde Mason Balo Salonu olarak adlandırılan yıkık bir binada çekim yapmak için uzun süredir birlikte çalıştığı videografiker Heath Saunders ile iş birliği yapıyor.

tr_TRTurkish