Disturbed’dan Uyarı Alarmı: Yeni Albüm “Divisive” Yayında

Disturbed, sekizinci stüdyo albümü “Divisive”ı Reprise Records etiketiyle yayımladı.

Albüm, 2018 tarihli “Evolution”ın ardından grubun kulaklarımıza ulaşan ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Grup geçen temmuz ayı uzun zaman sonra gelen ilk yeni şarkısı “Hey You” ile gelecek albümün ilk sinyalini vermişti.

Şarkının mesajıyla ilgili olarak şarkıcı David Draiman, “Bu bir uyandırma çağrısı. Kendimizin en kötü düşmanları haline geldik. Sivil söylem, norm yerine istisna haline geldi. İnsanlar öfke bağımlılığında kendilerini kaybettiler” diyordu.

Ardından grup eylül ayındaki albüm duyurusuyla birlikte yeni şarkı “Unstoppable”ı paylaştı. Grup, albümün, insanlığın çatışma durumlarında taraf seçme eğiliminden ilham aldığını ve ortak bir hedefe ulaşmak için “biz ve onlar” zihniyetini yarattığını açıkladı.

Şarkıcı David Draiman ise basın açıklamasında “Albümün tüm fikri herkes için bir uyandırma çağrısı olmak. Toplumumuz öfkeye bağımlı hale geldi. Müzik, bizi rahatsız eden şey için en iyi tedavidir. Keşke herkes elini uzatsa ve bundan faydalansa” ifadesiyle konuya açıklık getirdi.

Bunu ekim ayının son günlerinde dinlediğimiz ve albüme dair fikirleri derinleştiren albüme adını veren şarkı “Divisive” izledi. Draiman şarkıyla ilgili olarak, “Bu, hiper-kutupluluğun insanların hayatta yaptığı her şeyi nasıl etkilediğiyle ilgili” diyor ve ekliyordu,

İnsanlar öfke bağımlısı. Onları kızdıracak bir sonraki şeyi bulmaya bağımlıdırlar, böylece sosyal medyada övünebilirler. Negatif olan her şeye bir doz steroid verildi.”

Grup albümün yayınıyla eş zamanlı olarak ise Bad Man” parçası için Tristan Holmes tarafından yönetilen ve yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir müzik videosu paylaştı.

Disturbed, albümü geçen yıl Tennessee, Nashville’de, yapımcı Drew Fulk ile kaydetti ve şimdiden müzik çevrelerince bol alkış aldı.

Basın açıklaması albümle ilgili şu detaya değiniyor, “Müzisyenler birlikte, kuvvetli şarkı yazma kabiliyeti ve ancak yıllarca birlikte yazarak ve gezerek oluşturulabilecek yüksek düzeyde müzikal kimya ile artırılan ufuk açıcı başlangıç üretimlerinin odak noktasını ve ateşini topluca oluşturdular.”

tr_TRTurkish