Derinlerine Çeken Yeni So Duo Şarkısı “Sonbahar” Yayında

Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk’ün hayat verdiği So Duo’nun yeni şarkısıyla Sonbahar’ın mistik ve hüzünlü atmosferine doğru süzülüyoruz.

Panduri, lir, vokal ve elektronik sarmalından yükselen “Sonbahar” isimli şarkı aynı zamanda ikilinin ilk enstrümantal çalışması olarak öne çıkıyor.  

Yeşilköy Burst Pipe Studios’da kaydedilen, düzenleme, miks, mastering ile bilgisayar, klavye, loop ve panduride Orçun Baştürk imzası olan şarkıda, Sumru Ağıryürüyen 19 telli lir ve vokalde yer alıyor.

Orçun Baştürk’ün hazırladığı görsel ile sunulan şarkı, gelenekselden avangarda birçok farklı türü buluşturup müzik dağarcığımıza kazandıran SO Duo’nun müzikal renklerini yansıtırken, tam da Sonbahar mevsimini hissetmeye başladığımız günlerde, hislere tercüman ve derinlerine çeken yapısıyla dinleyiciyi ilham verici bir dinleme deneyimine davet ediyor.

İkilinin, müzik ve düzenlemeleri tümüyle kendilerine ait olan ve pandemi şartları doğrultusunda evde kaydettikleri dört şarkının yer aldığı “Kırksabır/Patience Fruit” isimli albümü ise 8 Mayıs’ta BİLGİ Music Label etiketiyle dinleyiciyle buluşmuştu.

tr_TRTurkish