Deniz Taşar’dan Albüm Öncesi Son Single: ‘Damlaya Damlaya’

Deniz Taşar’ın yeni şarkısı ‘Damlaya Damlaya’, SOLAS Records etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

29 Mart’ta yayımlanan ‘Söyle Deniz’ parçasıyla yolda olan albümünün müjdesini veren Deniz Taşar’dan bir single daha geldi. Farklı türleri harmanlayarak hazırladığı sahne performanslarıyla tanıdığımız Deniz Taşar, yeni parçası ‘Damlaya Damlaya’da İngilizce ve Türkçe vokalleriyle trap üzerine yoğunlaşıyor. Parça için çekilen klip de Deniz Taşar YouTube kanalında yerini aldı.

Yeni parçayla beraber Deniz’in yıllardır sahnede severek yaparken izlediğimiz rap türündeki performansına kulak veriyoruz. “Bir gün bugün gelecekti, biliyorum sevecektim, geçiştirdim durdum hep ama dikine de gidecektim” sözleriyle içine girdiğimiz dünyada; sanatçının ön yargılardan, sanatına ve müziğine takılan etiketlerden uzaklaşarak severek icra ettiği bu tarza sarılışına şahit oluyoruz. Parçanın söz ve müziğinde Deniz Taşar, prodüksiyonunda ise Charalambos Kourtaras yer alıyor.

Deniz olacaksın” sözüyle hem ‘Damlaya damlaya göl olur’ atasözüne, hem de kendi adına referans yapan sanatçı, alt metinde dinleyenlerine “yolundan sapma, kendin ol, ektiklerini biçtiğin günler gelecek, beklediğin gibi olmayabilir ama güzel şeyler olacak çünkü sen sen olacaksın” şeklinde sesleniyor. Parçanın İngilizce kısmında tempo artarken sanatçı da bir önceki albümüne gönderme yaparak; geçmişini, seçimlerini ve deneyimlerini masaya yatırıyor.

Sanatçının 24 Mayıs’ta yayımlanacak albümü ‘OVERFLOWING’ ile daha önce deneyimlemediğimiz bir müzikal yaklaşımına kulak vereceğiz. Baştan sona bir hikayeyle bezenmiş albümün lansman konseri 30 Mayıs’ta Babylon’da gerçekleşecek.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish