Çamur’un Yeni Şarkısı “Yetmez Mi” Yayında

Çamur’un yeni şarkısı “Yetmez Mi”, Ellipsis etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Söz ve müziği grubun solisti Murat Ak’a ait olan şarkı melankolik bir karaktere sahip. Kişinin aşk hayat ve zamanla olan karmaşık ilişkisine odaklanan sözleri, grubun dingin ve dokunaklı müziği sarıp sarmalıyor. “Yetmez Mi” bu hissiyatıyla tam bir bahar şarkısı. Şarkıda gruba trompetiyle Umur Meriç Öztürk eşlik ediyor.

Temelleri 1996 yılına kadar uzanan grup, 2004 yılında 9. Roxy Müzik Günleri’ne katılarak yarışmada ikinci olmuştu. Barışa Rock 2004 ve 2005’te akılda kalıcı performanslar sergileyen grup, “Bu Aşkın Izdırabını” adlı ilk albümünü 2006 yılının ocak ayında “Kadıköy Müzik” etiketiyle yayımlamıştı. Grup birkaç yıl sonra dağılmak zorunda kalsa da “Bu Aşkın Izdırabını” müzikseverler üzerinde hatırı sayılır bir etki yaratmıştı.

2016 yılında yeniden bir araya gelen grup, geri dönüşünü, A yüzünde “Ayrılamıyoruz Meliha’yla”, B yüzünde ise “Ömrüm” adlı şarkılardan oluşan bir 45’lik çıkararak duyurdu. Bu sağlam geri dönüşün ardından grup, 2018 Nisanı’nda “Bünye Meselesi” adını verdikleri 10 yeni şarkıdan oluşan ikinci stüdyo albümünü Arpej Müzik etiketiyle yayımladı. Bu albümüyle eskinin tadını koruyup içine yenilikler de koymayı başaran Çamur, 2020 yılında çeşitli proje albümlerde yer alarak, Murathan Mungan, Mazlum Çimen ve Moğollar gibi ustalara saygı duruşunda bulundu.

Çamur şimdi ise yeni şarkısı “Yetmez Mi” ile dinleyiciyi selamlıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish