Dead Cross Yeni Şarkısı “Heart Reformer”ı Paylaştı

Mike Patton ve Dave Lombardo’nun yer aldığı hardcore-thrash süper grubu Dead Cross, yeni şarkısı “Heart Reformer”ı paylaştı.

Şarkı grubun 28 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak “II” başlıklı albümünün ikinci single’ı oluyor.

Gitarist Michael Crain bir basın açıklamasında şarkı için, klasik bir Dead Cross şarkısı derken “’Heart Reformer’ı yazmak dinlemek kadar eğlenceliydi” diye ekliyor.

Grup, Crain’e kanser teşhisi konduktan sonra grup albümü kaydetmek için bir araya geliyor ve politik bir tarafı da olan albüm, daha önce yayımlanan çıkış single’ı “Reign in Error”da da duyulduğu gibi ve Crain’e göre “neredeyse yazıldığı kadar hızlı kaydedildi“.

Crain daha önce yaptığı bir açıklamada, “Kelimeler bu albümün benim için ne kadar önemli olduğunu tarif etmeye bile yetmez” demiş ve şöyle devam etmişti, “Acı ve belirsizlikten doğdu. Kanser tedavilerinden sonra yavaş, dayanılmaz derecede acı verici ve mide bulandırıcı iyileşme, bu albümdeki her riff ve not için katalizördü. Ancak kardeşlerim Justin, Dave, Mike ve ortak yapımcı Ross Robinson ile birlikte yaşama ve birlikte olma isteğim, beni her gün kasete almak için yataktan kalkıp stüdyoya koşturdu.”

Yeni Dead Cross şarkısı “Heart Reformer”, Dark Details (diğer adıyla Chris J. Cunningham) tarafından yönetilen ve düzenlenen bir video ile birlikte servis edildi.

Fotoğraf: Becky DiGiglio

tr_TRTurkish