Björk Yeni Single’ı ‘Atopos’u Duyurdu ve Albüm Kapak Görselini Paylaştı

Björk, “Atopos” isimli yeni single’ını duyurdu ve yaklaşan 10. albümü ‘Fossora’nın kapak görselini paylaştı.

İzlandalı sanatçı, The Guardian ile yakın tarihli bir röportaj sırasında yeni albüm haberini paylaşmıştı. Henüz kesin bir tarih bilinmemekle birlikte, yeni albüm “Fossora”, One Little Independent Records aracılığıyla bu sonbaharda dinleyiciyle buluşacak.

“Fossora” kapağı, şarkıcının “parlak bir orman perisinin parmak uçları toynaklarının altındaki fantastik mantarlarla kaynaşması” tasvirinin bir görüntüsü olarak tanımlanmıştı.

Björk gelecek albümün kapak görselini sosyal medya hesabında paylaşırken, “Size yeni albümüm fossora’yı duyurmaktan çok mutluyum” diye yazdı ve “Atopos” isimli ilk single’ının “yakında” çıkacağını söyledi.

Albümde bas klarnet altılısı, Endonezyalı ikili Gabber Modus Operandi tarafından hazırlanmış ritimler ve oğlu Sindri, kızı Ísadóra ve müzisyen Serpentwithfeet’in vokalleri yer alıyor.

Björk albümün kısmen kederden ilham aldığını söylerken, şarkılardan ikisinin Björk’ün 2018 yılında vefat eden annesi çevre aktivisti Hildur Rúna Hauksdóttir’e bir övgü olduğunu da açıkladı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish