Danny Parker’ın Projesi Model Child, Yeni Şarkısı “Into The Water” ile Huzurlarınızda

New York merkezli müzisyen, yapımcı, söz ve şarkı yazarı Danny Parker’ın projesi Model Child, “Into The Water” ile dinleme radarımıza giriyor.

Parker şarkıyla ilgili olarak, “Davullarla ve o güçlü, gürleyen synth bas sesiyle başladık. Bana kıyıya çarpan dalgaları hatırlattı. Los Angeles’a ilk taşındığımda okyanusta çok zaman geçirirdim” diyor ve ekliyor,

Dalgaların hareketini dinlerken tatmin edici bir öngörülemezlik var. Her zaman tutarlılık ve rastgelelik arasındaki o tatlı noktayı bulmaya çalışıyorum. Birdenbire bir kişinin ya da bir durumun çekimi beni ele geçirdiğinde nihayet bir an sakinleşeceğim. Aniden nefes nefese kalıyorum, hayata tekrar aşık oluyorum çünkü sonunda canlandırıcı bir şey oluyor. “Into the Water”, o anın deneyimine daldığınızda hissettiğiniz “huşu” hakkında.”

Model Child, garip dışlanmışlardan, yüksek ve düşük kültürden ve tuhaflıktan ilham alan Parker’ın punk ahlakı ve keskin şarkı sözleri ile güncel müziğe benzersiz bir bakış açısı katıyor.

Danny Parker, Virginia’da bodrum katı şovlarında punk ve deneysel gruplarda çalarak büyüdü. Bir lise arkadaşı ve eski grup arkadaşı, Parker’ı on yıl önce üniversiteden ayrıldıktan sonra diğer sanatçılar için şarkı yazmanın niş dünyasıyla tanıştırdı. Bir grup arkadaşıyla Los Angeles’a taşınmak için bir fırsat doğduğunda, bu şansın üzerine atladı.

Şarkı yazarlığını tam zamanlı müzik yaratmanın bir yolu olarak gören Parker, pop endüstrisinin çalkantılı sularına balıklama daldı. Sayısız oturumda gezinirken, sektördeki en büyük pop yıldızlarından bazıları için hit şarkılar yazdı, bunlardan birkaçı: Shawn Mendes, Britney Spears, Nick Jonas, Jessie Ware.

“Her türden harika şarkılardan keyif alıyorum,” diyen Parker ekliyor, “Hyper-Pop ya da Post-Punk olması umurumda değil, ben her zaman şarkıyla ilgiliyim.”

Parker, pop dünyasının geleneksel tarzına dayanan, ancak Parker’ın genellikle saygısız ve her zaman dürüst lirizmi ile aşılanmış, kendi kendini icra etmek için şarkılar yazmaya başladı. 2020’de yayımladığı ilk albümü “Dropout”, single’lar ve 2021’deki EP’si “Unscrewed” izledi.

Photo by Kohei Kawashima

tr_TRTurkish